لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۰

بوش ميگويد خشونت در عراق يک نگرانی جدی است


پرزيدنت بوش ميگويد اگر فکر نمی کرد که جنگ در عراق برای امنيت آمريکا حياتی است سربازان را فورا به کشور باز می گرداند.

پرزيدنت بوش اين نظر را امروز در جريان يک کنفرانس خبری در کاخ سفيد مطرح ساخت. پرزيدنت بوش گفت افزايش خشونت در عراق در يک ماه گذشته مايه نگرانی جدی برای او و مردم آمريکا بوده است.

پرزيدنت بوش يادآوری کرد که در اين ماه نود و سه پرسنل آمريکائی و سيصد مامور امنيتی عراقی کشته شده اند و اذعان کرد که آدم ربائی و حملات خشونت آميز در عراق کماکان به عنوان يک مشکل باقی مانده است.

در سال جاری ، ماه اکتبر برای نيروهای آمريکائی مهلک ترين ماه بوده است.

پرزيدنت بوش گفت درصورتيکه فرماندهان خواستار اعزام نيروهای بيشتری به عراق شوند، وی اين کار را انجام خواهد داد.

پرزيدنت بوش گفت نيروهای آمريکائی تا وقتی دولت عراق بتواند به عنوان يک متحد در جنگ عليه ترور، عمل و از خود دفاع کند، عراق را ترک نخواهند کرد.

پرزيدنت بوش در عين حال از دستگيری صدام حسين و انتخابات آزاد در عراق به عنوان وقايعی دلگرم کننده ياد کرد. وی مجددا گفت ماندن نيروهای ائتلاف تحت رهبری آمريکا در عراق برای شکست دادن دشمن در آنجا، مهم و ضروری است. پرزيدنت بوش گفت عواقب جنگ عراق بر امنيت آمريکا تاثيری قاطع خواهد داشت.

اين کنفرانس خبری کمتر از دوهفته به انجام انتخابات ميان دوره ای کنگره آمريکا برگزار شد. اين کنفرانس در عين حال يک روز پس از آن برگزار شد که مقامات آمريکائی در بغداد گفتند دولت عراق با يک جدول زمانی برای مهار کردن خشونت و برقراری امنيت موافقت کرده است. اما نوری المالکی نخست وزير عراق امروز گفت هيچ قدرت خارجی حق ندارد ضرب الاجلی را به دولت وی تحميل کند.

XS
SM
MD
LG