لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۲

هشدار بوش به عراقی ها درمورد شکيبائی آمريکا


پرزيدنت بوش ميگويد تاب و شکيبائی آمريکا در جنگ عراق محدود است، اما واشنگتن رهبران عراق را برای استقرار ثبات در آن کشور زير فشاری غير قابل تحمل نخواهد گذاشت.

پرزيدنت بوش گفت نيروهای آمريکائی در عراق خواهند ماند اما در عين حال تاکتيک های نبرد با دشمن را هم متناسب با ضروريات عوض خواهند کرد.

پرزيدنت بوش گفت وی نيز مثل بسياری از آمريکائيان از اوضاع عراق راضی نيست، اما کماکان به هدف های کلی جنگ پای بند است.

پرزيدنت بوش گفت اگر فکر نمی کرد که جنگ در عراق برای امنيت آمريکا حائز اهميتی حياتی است سربازان را فورا به کشور باز می گرداند.

پرزيدنت بوش اين نظرات را امروز در جريان يک کنفرانس خبری در کاخ سفيد مطرح ساخت.

اين کنفرانس خبری کمتر از دوهفته به انجام انتخابات ميان دوره ای کنگره آمريکا برگزار شد. اين کنفرانس در عين حال يک روز پس از آن برگزار شد که مقامات آمريکائی در بغداد گفتند دولت عراق با يک جدول زمانی برای مهار کردن خشونت و برقراری امنيت موافقت کرده است.

پرزيدنت بوش اظهارات ديروز زالمای خليل زاد سفير آمريکا در عراق را تکرار کرد که گفته است رهبران عراق با جدولی زمانی بمنظور تحقق بخشيدن به هدفهای سياسی و امنيتی برای استقرار ثبات در کشور موافقت کرده اند.

پيشتر، نوری المالکی نخست وزير عراق ظاهرا برای فاصله گرفتن از چنين نظريه ای ، گفته بود هيچ قدرت خارجی نمی تواند مهلتی را به رهبران عراق تحميل کند.

پرزيدنت بوش گفت افزايش خشونت در عراق در يک ماه گذشته مايه نگرانی جدی برای او و مردم آمريکا بوده است. پرزيدنت بوش يادآوری کرد که در اين ماه نود و سه پرسنل آمريکائی و سيصد مامور امنيتی عراقی کشته شده اند و اذعان کرد که آدم ربائی و حملات خشونت آميز در عراق کماکان به عنوان يک مشکل باقی مانده است.

در سال جاری ، ماه اکتبر برای نيروهای آمريکائی مهلک ترين ماه بوده است.

پرزيدنت بوش در عين حال از دستگيری صدام حسين و انتخابات آزاد در عراق به عنوان وقايعی دلگرم کننده ياد کرد. وی مجددا گفت ماندن نيروهای ائتلاف تحت رهبری آمريکا در عراق برای شکست دادن دشمن در آنجا، مهم و ضروری است.

پرزيدنت بوش گفت عواقب جنگ عراق بر امنيت آمريکا تاثيری قاطع خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG