لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۷

ادامه پيشروی زمينی اسرائيل در لبنان


مقامات اسرائيلی ميگويند حملات زمينی عليه حزب الله در لبنان را، تا وقتی که آتش بس به اجرا گذاشته شود، دنبال ميکنند.

ارتش اسرائيل عمليات خود را در جنوب لبنان به فاصله چند ساعت پس از آنکه شورای امنيت سازمان ملل متحد قطعنامه ای را برای پايان دادن به جنگ تصويب کرد، گسترش داد.

کاروانی از تانک ها و زرهپوش های اسرائيل امروز به سوی رودخانه ليتانی در لبنان به حرکت درآمد که با مرز اسرائيل سی کيلومتر فاصله دارد .

يک سخنگوی ارتش اسرائيل گفت شمار سربازان اسرائيلی که در لبنان می جنگند سه برابر شده و اکنون به حدود سی هزار نفر رسيده است.

نماينده سازمان ملل متحد در خاورميانه ميگويد انتظار دارد جنگ در لبنان ظرف چهل و هشت ساعت آينده آرام بگيرد

در همين حال مقامات لبنانی ميگويند حملات هوائی امروز اسرائيل در شمال لبنان و شهرهای صور و صيدا در امتداد نوار ساحلی نوزده کشته بجا گذاشته است. گزارشهای ديگر از نبرد شديد سربازان اسرائيلی با چريک های حزب الله در شهرک قندوريه در جنوب لبنان حکايت دارد.

مقامات از مجروح شدن دست کم سی سرباز اسرائيلی در نبردهای امروز خبر داده اند. تلويزيون های عربی نيز ميگويند چريک های حزب الله دست کم چهار سرباز اسرائيلی را کشته اند. ارتش اسرائيل ميگويد يکی از سربازانش که ديروز در جنگ مجروح شده بود درگذشته است.

روز جمعه ، يک هواپيمای بی خلبان و بی سرنشين اسرائيل چند موشک به ستونی از غيرنظاميان و نيروهای امنيتی لبنانی که از خشونت در جنوب لبنان ميگريختند شليک کرد که هفت نفر را کشت. مقامات اسرائيلی ميگويند حمله بر پايه اين ظنّ انجام گرفت که حزب الله از اين کاروان که شامل صد خودرو بود برای انتقال تسليحات استفاده ميکند. مقامات اسرائيلی ميگويند برای حرکت کاروان از شهر مرجعيون اجازه ای صادر نشده بود.

حزب الله روز جمعه راکت های بيشتری به شمال اسرائيل شليک کرد که موجب مجروح شدن دست کم هفت نفر شد.

دست کم نهصد لبنانی از يک ماه پيش که جنگ آغاز شد کشته شده اند که بيشترشان غير نظامی بودند. در همين مدت صد و بيست اسرائيلی نيز کشته شده اند که عموما سرباز بودند.

XS
SM
MD
LG