لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۴

بوش: ايران در گروگان يک گروه کوچک آخوندی است


پرزيدنت بوش در بخشی از گزارش وضعيت عمومی آمريکا به کنگره و مردم اين کشور، ضمن تشريح نقش سياست خارجی آمريکا در پيشبرد و تعميم دموکراسی در جهان گفت اکنون نيمی از مردم جهان در کشورهای دموکراتيک زندگی ميکنند و آمريکا نيم ديگر را، که در کشورهائی نظير سوريه، برمه، زيمبابوه، کره شمالی و ايران هستند فراموش نکرده است، زيرا عدالت و صلح در جهان آزادی آنها را نيز تجويز و ضروری ميداند.

پرزيدنت بوش گفت ايران کشوری است که اکنون توسط يک گروه کوچک آخوندی ، که کشور را منزوی و مردم آن را سرکوب ميکند، به گروگان گرفته شده است. رژيم ايران حامی تروريست ها در مناطق فلسطينی و لبنان است و اين بايد متوقف شود.

پرزيدنت بوش گفت دولت ايران با جاه طلبی های اتمی خود به جهان بی اعتنائی ميکند و کشورهای جهان نبايد بگذارند رژيم ايران به تسليحات اتمی دست يابد. آمريکا به تلاش های خود برای متحد ساختن جهان عليه اين تهديد ها ادامه خواهد داد.

پرزيدنت بوش آنگاه خطاب به مردم ايران گفت آمريکا به شما احترام ميگذارد و ما برای کشور شما احترام قائليم. ما به حق شما برای انتخاب آينده خود و رسيدن به آزادی خود احترام ميگذاريم. کشور ما اميدوار است روزی نزديک ترين دوست يک ايران آزاد و دموکراتيک باشد.

XS
SM
MD
LG