لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۸

پرزيدنت بوش: ايران ازسوی گروه کوچکی از روحانيون به گروگان گرفته شده است


پرزيدنت بوش رئيس جمهوری آمريکا ساعتی پيش يعنی ساعت ٩ بعد ازظهر روز سه شنبه به وقت واشنگتن پس از ورود به مجلس نمايندگان سخنرانی سالانه خود را درباره وضعيت عمومی کشور در اجلاس مشترک کنگره آمريکا آغاز کرد.

پرزيدنت بوش گفت سال ۲۰۰۶ ، در حالی که آمريکا با چالش های جديدی در خارج از کشور مواجه می شود، سال سرنوشت سازی به شمار می رود و افزود آمريکا خواستار پايان دادن به استبداد در خارج است و آينده امنيت آمريکا بستگی به همين موضوع دارد و برداشتن هرگونه گامی در جهت آزادی، آمريکا را امن تر می سازد.

پرزيدنت بوش گفت اسلام راديکال، يکی ازمنابع اصلی ضديت با آزادی است و هشدار داد تروريست هائی مانند بن لادن در صدد برقراری يک سيستم استبدادی توتاليتر در خاورميانه هستند و می کوشند خود را با سلاح های کشتار جمعی مسلح سازند.

پرزيدنت بوش گفت آمريکا خود را متعهد به هدفی ديرپا در پايان دادن به استبداد در جهان می داند و هنگامی که تروريست ها وارد عمل می شوند، آمريکا با کناره گيری ازتعهد خود و انزوا در مرزهای خويش نخواهد توانست احساس امنيت کند.

پرزيدنت بوش گفت آمريکا همچنان رويه ای تهاجمی در قبال شبکه های تروريستی در پيش خواهد گرفت. نيروهای آمريکا تا کنون بسياری از رهبران تروريستی را کشته و يا به اسارت خود درآورده اند. پرزيدنت بوش گفت آمريکا درافغانستان همچنان رويه ای تهاجمی خواهد داشت. درعراق نيزهمين طوراست وآمريکا برنامه روشنی برای پيروزی در اين کشور دارد وافزود نيروهای آمريکا ازتجربيات خود درعراق درس گرفته اند.

پرزيدنت بوش در بخش ديگری از سخنان خود گفت دولت پرزيدنت محمود احمدی نژاد با بلندپروازی های اتمی خود، درحال مقابله جوئی با جهانيان است وافزود ساير کشورها نبايد به تهران اجازه دهند سلاح های اتمی توليد کند.

پرزيدنت بوش ايران را به منزله کشوری توصيف کرد که ازسوی گروه کوچکی از روحانيون به گروگان گرفته شده است وافزود آمريکا حق مردم ايران را درانتخاب آينده خود محترم می شمارد.

پرزيدنت بوش درسخنان خود خطاب به مردم ايران گفت ما به شما و کشور شما احترام می گذاريم وملت ما اميدوار است روزی نزديکترين دوستان کشورآزاد ودمکراتيک ايران باشد.

پرزيدنت بوش ازگروه ستيزه جوی حماس و برنده انتخابات هفته گذشته فلسطينيان خواست که خود را خلع سلاح کند واز گروه های اسلامی نيز خواست که تروريسم را مردود بشمارند وبرای دستيابی به يک صلح با دوام، همکاری کنند.

پرزيدنت بوش در بخش های ديگری ازسخنرانی خود به مسائل داخلی آمريکا اشاره کرد وبار ديگر ازبرنامه بحث انگيز خود در مورد شنود ومراقبت های داخلی دفاع کرد.

XS
SM
MD
LG