لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۵

شهردار نيواورلئان: احتمالا هزاران نفر جان خود را در طوفان کاترينا از دست داده اند


ری نی گن شهردار نيواورلئان می گويد صدها و چه بسا هزاران تن از ساکنان اين شهر جان خود را در طوفان دريائی کاترينا از دست داده اند.

آقای نی گن روز چهارشنبه در يک کنفرانس خبری که مستقيما از تلويزيون پخش شد، اظهار داشت شمار زيادی از اجساد هم اکنون در زير آب هائی مدفون هستند که بيشتر بخش های نيواورلئان را فرا گرفته است. عده ای ديگر از مردم در شيروانی ها جان خود را ازدست داده اند. آقای نی گن افزود دست کم دو تا سه ماه وقت می خواهد تا نيواورلئان بار ديگر به برق دسترسی يابد. هنوز تعداد رسمی تلفات فاجعه اعلام نشده است.

مقامات آمريکا به دنبال طوفان دريائی کاترينا، درمناطقی درطول خليج مکزيک اعلام حالت فوق العاده بهداشتی کرده اند.

مايکل لی ويت وزير بهداشت و خدمات انسانی آمريکا روز چهارشنبه درحالی که مقامات در تلاش برای نجات جان سايرين و برقراری نظم و قانون در منطقه بودند، حالت فوق العاده را اعلام کرد.

آقای نی گن شهردار نيواورلئان ميگويد که وی ۱۵۰۰ نفر مأمورين پليس را از عمليات جستجو و نجات قربانيان طوفان کاترينا برداشته و در خيابانها برای متوقف کردن دزدی و غارت مستقر کرده است. شهردار نی گن به آسوشيتد پرس گفت که شهرداری مصمم است با غارتگران، که غذا و لباس و کالاهای ديگر را از مغازه ها تاراج کرده اند، بشدت مقابله کند.

ساعاتی پيش از اطلاعيه آقای نی گن، ارتش آمريکا اعلام کرد ۱۰۰۰۰ نفر از گارد ملی را برای حفظ نظم و قانون در لوئيزيانا و می سی سی پی مستقر ميکند و به اين ترتيب تعداد نفرات گارد ملی در مناطق صدمه ديده به ۲۱۰۰۰ نفر ميرسد.

هيلی باربر فرماندار ايالت می سی سی پی می گويد طوفان دريائی کاترينا نود درصد از ساختمان ها را در نزديکی سواحل شهرهای گالف پورت و بيلوکسی به کلی ويران کرده است.

مايکل چرتاف وزير امنيت داخلی آمريکا اظهار داشت مقامات مسئول به گونه ای خستگی ناپذير در تلاش برای کمک به قربانيان هستند. دولت آمريکا اعلام کرد تيم های اضطراری و کاميون های مملو از مواد ضروری مانند يخ و ژنراتورهای برق را به منطقه اعزام داشته است.

XS
SM
MD
LG