لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۳۶

پرزيدنت بوش: کاترينا يکی از بدترين فاجعه های طبيعی در تاريخ امريکاست


پرزيدنت بوش می گويد طوفان دريائی کاترينا يکی از بدترين فاجعه های طبيعی در تاريخ امريکا است که عمليات مربوط به ترميم خرابی های آن و بازسازی شهرها سال ها وقت می خواهد.

پرزيدنت بوش اين ارزيابی را روز چهارشنبه در کاخ سفيد و چند ساعت پس از يک ديدار هوائی از مناطق ويران شده خليج مکزيک در جريان بازگشت از مرخصی خود از ايالت تگزاس ارائه کرد.

رئيس جمهوری آمريکا گفت بخش های گسترده ای از شهر نيواورلئان در ايالت لوئيزيانا هم اکنون زير آب قراردارد و ده ها هزار خانه و مغازه طوری ويران شده اند که قابل بازسازی نيستند. وی افزود بيشتر بخش های ساحلی ايالت می سی سی پی در خليج مکزيک نيز به کلی ويران شده اند.

پرزيدنت بوش گفت کوشش های امدادی آمريکا، متمرکز بر سه فوريت است، يعنی نجات جان افراد، برقراری مجدد زندگی در مناطق آسيب ديده و آغاز کوشش های مربوط به يک بازسازی جامع.

پرزيدنت بوش گفت مقامات هم اکنون در حال کمک به مسئولان شهر نيواورلئان برای انتقال بقيه مردم به نقاط ديگرهستند و افزود دولت فدرال آمريکا بيش از پنج ميليون واحد غذائی ، ۱۳ ميليون ليترآب، ژنراتورهای برق و لوازم ديگری را برای کمک به قربانيان به منطقه ارسال داشته است.

رئيس جمهوری آمريکا همچنين اظهارداشت کوشش های مقدماتی برای بازسازی منطقه، مشتمل بر تعمير پل ها و جاده ها و برقراری برق و ارتباطات ادامه خواهد يافت.

سخنگوی کاخ سفيد گفت پرزيدنت بوش احتمالا بار ديگردر همين هفته به ديدار منطقه سيل زده خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG