لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۷

بزرگترين گروه مسلمانان سنی بريتانيا انفجارات تروريستی لندن را محکوم کرد


بزرگترين گروه مسلمانان سنی بريتانيا با اعلام يک فتوای مذهبی انفجارات تروريستی لندن را محکوم کرد و آنرا يک طرز فکر انحرافی از اسلام خواند.

شورای مسلمانان سنی روز يکشنبه فتوا دادند که حملات هفتم ژوئيه هيچگونه توجيه اسلامی ندارد. فتوا همچنين هر نوع عمليات تروريستی و آنهائيرا که دست به اين عمليات ميزنند محکوم کرد.

يک روزنامه بريتانيائی ميگويد سازمان اطلاعات داخلی بريتانيا پس از تحقيق در مورد شخصی که مظنون به بمب گزاری انتحاری در سال گذشته بود اعلام کرده بود که مرد مظنون خطری ندارد.

بگزارش روزنامه سان دی تايمز سازمان اطلاعات داخلی بريتانيا در مورد محمد صديق خان تحقيق کرده بود، ولی او را تحت نظر قرار نداده بود. مقامات انگليس در اين مورد هيچ اظهار نظری نکرده اند. عکسی که چهار مظنون بمب گزاری را هنگام ورود به ايستگاه مترو در صبح روز حمله نشان ميدهد در روزنامه های روز يکشنبه چاپ شده است.

بمب گذاران دو هفته قبل به سه قطار متروی لندن و يک اتوبوس دو طبقه حمله کردند و بيش از 50 نفر را کشتند. در همين حال پليس لندن روز يکشینبه شش مرد را در مرکز شهر "ليدز" ، که حد اقل دو نفر مظنونين به بمب گزارای در آن زندگی ميکردند، دستگير کرده است. اين شش نفر بر اساس قوانين ضد تروريستی دستگير شده اند. پليس ميگويد در اين لحظه هنوز هيچ ارتباطی بين دستگير شدگان و حملات لندن بدست نيامده است.

XS
SM
MD
LG