لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۰

مصر از  توقيف يک مظنون در ارتباط با  بمب گذاريهای  لندن  خبر داده است


مقامات مصری يک مظنون در بمب گذاريهای لندن را که ، پنجاه و چهار کشته بجای گذاشت، توقيف کرده اند. اعلاميه وزارت کشور مصر ميگويد پليس در قاهره، Magdy Elnashar شيميست سی و سه ساله تحصيل کرده در آمريکا را که بنظر ميرسد در بمب گذاريها نقش داشت ، به بازداشتگاه برده است. بموجب اين اعلاميه وی به مقامات مصری گفته است برای گذراندن تعطيلات به مصر سفر کرده است و هرگونه ارتباطی با بمب گذاريها را تکذيب کرده است.

در لندن، پليس بريتانيا گفت از چنين بازداشتی با خبر است اما توضيح بيشتری نداد.

مقامات بريتانيائی در سطحی جهانی دنبال مظنونی هستند که به گفته آنها دو هفته قبل از بمب گذاريها، بريتانيا را ترک کرده است.

مقامات بريتانيائی که در آغاز حدس ميزدند حملات با استفاده از مواد منفجره ای قوی و حساس انجام گرفته است اکنون ميگويند بمب ها دست ساز بوده است. وسائل ارتباط جمعی بريتانيا ميگويند تفتيش خانه يکی از بمب گذاران به کشف مواد منفجره ای منجر شد که با مواد منفجره کشف شده در کفش ريچارد ريد، عُمّال القاعده، موسوم به بمب گذار کفشی، که ميخواست يک هواپيمای مسافربری را در اواخر سال 2001 منفجر کند شباهت دارد.

در همين حال مقامات بريتانيائی ميگويند جستجو برای يافتن يک بريتانيائی پاکستانی تبار که تصور ميرود طراح حملات بوده است ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG