لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ایران ۲۳:۳۱

بلر: جهان با برخورد ايده ها در داخل و خارج از اسلام روبروست نه مقابله تمدن ها


همزمان با افزايش شمار تلفات بمب گذاريهای تروريستی لندن به پنجاه و پنج نفر، تونی بلر نخست وزير بريتانيا از جهانيان خواست با آنچه که وی ايدئولوژی شيطانی ناميد مقابله کنند. آقای بلر که در يک کنفرانس حزب کارگر صحبت ميکرد گفت جهان با برخورد تمدن ها مواجه نيست بلکه با نبرد ايده ها در داخل و خارج از اسلام روبروست، که وی آن را تقلاّئی جهانی ناميد. آقای بلر گفت بزرگترين خطر آن است که جهان در مقابله با اين مسئله کوتاهی کند.

در همين حال خانواده های دو نفر از بمبگذاران انتحاری، يکی ، صديق خان، سی ساله، و ديگری، حَسيب حُسيب ، هجده ساله، ضمن ابراز همدردی با بستگان قربانيان و آسيب ديدگان ، تروريسم را تقبيح و محکوم کردند. خويشاوندان يکی از بمب گذاران گفتند باعتقاد آنها پسرشان توسط تروريست ها مغزشوئی شده بود.

رهبران ارشد مسلمانان بريتانيا کشتار غيرنظاميان بی گناه را در عمليات انتحاری به عنوان تخطّی از قرآن تقبيح کرده اند و ميگويند مرتکبين را نمی توان شهيد بحساب آورد .

در همين حال مقامات بريتانيائی پيش نويس قوانين جديد ضد تروريستی را منتشر کرده اند که با هدف تسهيل و تسريع در محکوميت متهمين به نقشه کشی برای حملات تروريستی تدوين شده است.

XS
SM
MD
LG