لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۳۰

تهديد کرّوبی به افشای جزئيات اتهام تقلّب


علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئيس جمهوری سابق ايران، و محمود احمدی نژاد، رقيب غير منتظره او، همزمان با اتهامات حاکی از تقلب در نخستين دور رای گيری انتخابات رياست جمهوری، برای دومين دور سرنوشت ساز رای گيری در اين انتخابات آماده ميشوند.

مهدی کرّوبی، روحانی رئيس سابق مجلس، که در فهرست نتايج شمارش آرا در رديف سوم قرار گرفت، محافظه کاران تندرو را به دستکاری در آرا و جلو انداختن آقای احمدی نژاد برای شرکت در رای گيری دوم که روز جمعه انجام خواهد گرفت متهم کرده است.

آقای کرّوبی ميگويد وی جزئيات اتهام را علنی خواهد کرد، مگر آنکه رهبر ارشد دستور تحقيق صادر کند.

شيرين عبادی برنده جايزه صلح نوبل نيز امروز ضمن ردّ نتايج رای گيری روز جمعه گفت وی به تحريم انتخابات تا زمانی که روحانيون غير منتخب در شورای نگهبان بتوانند کانديداها را ردّ صلاحيت کنند ادامه خواهد داد.

آقای احمدی نژاد شهردار تندروی تهران، بسياری را از قرار گرفتن خود در رديف دوم فهرست نتايج شمارش آراء شگفت زده کرده است . او در نظر سنجی های پيش از رای گيری جزو نفرات آخر در فهرست هفت نفری کانديداها بود و گفته ميشد پايگاه سياسی او محدود به تهران است .

تعيين سرنوشت انتخابات رياست جمهوری ايران برای نخستين بار به رای گيری مجدّد موکول شده است زيرا هيچيک از کانديداها نتوانستند به حدّ نصاب لازم برای رسيدن به پيروزی دست يابند.

XS
SM
MD
LG