لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۵

تشکيل اولين جلسه کاردينالها برای تشيع جنازه پاپ جان پل دوم


کاردينالهای کاتوليک رم در واتيکان ملاقات می کنند تا چگونگی مراسم به خاکسپاری پاپ جان پل دوم را که روز جمعه آينده برگزارمی شود مورد بررسی قرار دهند.

همچنين در اين نشست متن آخرين وصيتنامه پاپ که شامل دستوراتی است که در مورد تشيع جنازه خود داده است مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

هنوز نتيجه گفتگوهای کاردينالها در واتيکان که بشکلی بسيار محرمانه برگزار شد رسما اعلام نشده است. اما برخی از منابع اطلاعاتی واتيکان می گويند مراسم تشيع جنازه و تدفين روز جمعه صبح اجرا می شود.

طی ملاقات روز دوشنبه کاردينالها که به مدت دو ساعت و نيم در سالن اصلی کاخ آپوستوليک صورت گرفت ، محلی که آپارتمان پاپ نيز درآن واقع است، اعضاء کالج کاردينالها حضور داشتند تا آخرين دستوراتی را که پاپ برای آنان به جای گذارده است ارزيابی کنند.

اين فرضيه وجود دارد پاپ که خود زاده لهستان است ، خواسته است تا به جای تدفين وی در مقبره سنت پيتر باسيليکا، که اکثريت پاپها ی قبل از او در آن دفن شده اند به زادگاه خود لهستان برده شده و در آن جا به خاک سپرده شود.

در همين حال ؛ چند تن از مقامات ارشد کليسا می گويند جان پال هميشه خاطر نشان کرده است که مايل است در واتيکان بماند.

در آخر وقت روز دوشنبه ، جسد پاپ جان پل دوم برای مشايعت عمومی از کاخ آپوستوليک به کليسای سنت پيتر برده خواهد شد.

طی روزها و ساعتهای آينده ، صدها هزار تن از زائرينی که در حال عزاداری برای مرگ پاپ هستند برای ادای آخرين احترامات از مقابل جسد پاپ عبور خواهند کرد.

مقامات رسمی می گويند انتظار می رود در حدود صد تن از رهبران جهان در مراسم تشيع جنازه پاپ حاضر شوند .

واتيکان و دولت ايتاليا ، به منظور حفظ امنيت مراسمی که گفته می شود تا دو ميليون زائر برای شرکت در آن به رم سفر خواهند کرد ، خود را آماده می کنند.

XS
SM
MD
LG