لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۴

پيروزی تيم ملی فوتبال آمريکا در برابر گواتمالا


در بازيهای مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ ، تيم آمريکا گواتمالا را با نتيجه ۰-۲ شکست داد. مسابقه دو تيم که در بيرمنگهام در ايالت آلاباما برگزار شد، ادی جانسون در دقيقه يازده و استيو رالستون در دقيقه ۷۱ برای تيم آمريکا گل زدند.

در حال حاضر تيم آمريکا در بازيهای گروه شش تيمی آمريکای شمالی، مرکزی و حوزه دريای کارائيب با اختلاف يک امتياز در پی تيم مکزيک در مکان دوم جای دارد. گواتمالا با چهار امتياز در مکان سوم است.

تيمهای مکزيک و پاناما با نتيجه ۱-۱ مساوی کردند و ترينيداد و توباگو در زمين آن در برابر کوستاريکا بدون ردو بدل گل مساوی کرد. سه تيم برجسته گروه به مسابقات فينال جام جهانی ۲۰۰۶ در آلمان راه می يابند، در حاليکه تيم شماره چهار در بازيهای گروه برای کسب آخرين مکان در مسابقات آلمان با تيم شماره پنج آسيا مبارزه خواهد کرد.

در اين حال، تيم ملی فوتبال ايران که روز گذشته در بازيهای مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶، تيم کره شمالی را در زمين آن در پيونگ يانگ با نتيجه ۰-۲ شکست داد، به تهران بازگشت. مسابقه تيمهای ايران و کره شمالی با خشونت تماشاگران و اعضای تيم کره شمالی همراه بود و در پی مسابقه اعضای تيم ايران مجبور شدند قبل از آنکه به اتومبيل حامل آنان برسند، در استاديوم پناه بگيرند و تماشاگران کره شمالی اتومبيل حامل بازيکنان را احاطه کردند و بسوی آن سنگ و بطری پرتاب کردند.

در حال حاضر ايران در گروه B آسيا با هفت امتياز در مکان نخست جای دارد. ژاپن با شش امتياز، بحرين چهار امتياز و کره شمالی بدون امتياز بترتيب در مکانهای دوم تا چهارم قرار دارند.

در گروه A آسيا، کره جنوبی با شش امتياز در مکان نخست، عربستان سعودی با پنج امتياز در مکان دوم، کويت با چهار امتياز در مکان سوم و ازبکستان با يک امتياز در مکان چهارم هستند.

XS
SM
MD
LG