لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۲

جودوکار بینای اخراجی از مسابقات پاراآسیایی: «قربانی بازی کثیف» مدیران شدم


آرم فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان
آرم فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان

وحید جدی، جودوکای اخراج شده از مسابقات پاراآسیایی، در واکنش به انتشار خبر تقلب او و قرار گرفتن در تیم نابینایان و کم بینایان، در شرایطی که مشکل بینایی نداشت، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «قربانی یک بازی کثیف شده‌ام.»

او بدون اشاره به جزییات و یا توضیح درباره این موضوع و اخراجش افزود: « متاسفم برای مدیرانی که می‌دانند چه اتفاقی در پشت پرده افتاده اما به روی خودشان نمی‌آورند»

وحید جدی از رسانه‌‌هایی که به گفته او «دنبال حقیقت هستند»‌ خواست تا بیایند و «حرف‌های» او را هم بشنوند.

او تاکید کرد که «من، وحید جدی، جودوکای تیم ملی ایران، قربانی یک بازی کثیف شده‌ام.»

شماری از رسانه‌های ایران روز پنجشنبه چهارم آبان، از «رسوایی» ورزشی ایران در مسابقات پاراآسیایی در هانگژو در چین خبر دادند و اعلام کردند که پس از آن که مشخص شد وحید جدی، بینا است، از مسابقات اخراج شد.

وب سایت تابناک نوشت: وحید جدی، نماینده وزن ۷۳ کیلوی تیم ملی جودو ایران که در سه رویداد سال ۱۴۰۱ برای تیم ملی افراد سالم زیر نظر فدراسیون جودو به روی تاتامی رفته است، در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو توسط داوران و ناظران شناسایی و از مسابقات اخراج شد.

این در شرایطی است که برخلاف اخبار منتشر شده، سعید سلگی، معاون ورزش قهرمانی کمیته ملی پارالمپیک ایران مدعی شد که مثبت شدن تست دوپینگ دو جودوکار ایران از جمله وحید جدی، باعث حذف آنها از پاراآسیایی شده است.

به گفته وی، پیش از اعزام و در جریان اردوهای آماده‌سازی تیم ملی جودو از ملی‌پوشان این رشته تست دوپینگ گرفته شده و در زمانی که ملی‌پوشان ایران در راه چین بوده‌اند، پاسخ این نمونه گیری اعلام شده است.

خبرگزاری ایرنا در واکنش به این اتفاق نوشت: «وحید جدی که تا چندی پیش در تیم ملی جودو حضور داشت و به یکباره از تیم نابینایان و کم‌بینایان سر درآورد، در پاراآسیایی هانگژو کلاسی به او تعلق نگرفت و نتوانست در مسابقات شرکت کند.»

XS
SM
MD
LG