لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۹

اسرائیل مواضع حماس در شمال غزه و حزب‌الله در جنوب لبنان را هدف قرار داد


حملات توپخانه ای ارتش اسرائیل علیه حماس در غزه. آرشیو
حملات توپخانه ای ارتش اسرائیل علیه حماس در غزه. آرشیو

ارتش اسرائیل بامداد روز چهارشنبه سوم آبان، مواضع گروه شبه نظامی حماس در شمال نوار غزه و همچنین گروه حزب‌الله لبنان در نزدیکی مرز شمالی اش را هدف قرار داد.

به گزارش آرش سیگارچی خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به اسرائیل، ارتش این کشور در حمله خود به مواضع حماس، از جمله سایت ها و تونل های زیر زمینی این گروه شبه نظامی را هدف قرار داد.

در همین حال، ارتش و «شین بت» (آژانس امنیت اسرائیل) در بیانیه مشترکی اعلام کردند که در پی یک حمله هوایی به نوار غزه، تیسیر مبشر، فرمانده گردان خان یونس حماس، کشته‌ شد.

به گفته ارتش اسرائیل، او پیش از این، رئیس نیروی دریایی حماس بود و همچنین چندین سمت مرتبط با ساخت تسلیحات این گروه را بر عهده داشت.

ارتش و شین بت در بیانیه مشترک خود گفتند: تیسیر مبشر با داشتن تجربه زیاد به عنوان فرمانده، «هدایت حملات تروریستی» را بر عهده داشت.

در این بیانیه، او شخصی نزدیک به محمد دیف، فرمانده شاخه نظامی حماس، معرفی شد.

در همین حال، خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به اسرائیل گزارش داد که دست‌کم پنج سایت موشکی گروه شبه نظامی حزب‌الله در جنوب لبنان هدف قرار گرفت.

به گفته او، تنش ها در مرز لبنان در شرایطی ادامه دارد که رهبران حزب‌الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی اولین نشست خود را از زمان آغاز جنگ در روز ۱۵ مهر، در بیروت، پایتخت لبنان، برگزار کردند.

XS
SM
MD
LG