لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۳

مدیر مسئول روزنامه شرق به خاطر انتشار نظرسنجی حجاب احضار شد


مهدی رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه شرق. آرشیو
مهدی رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه شرق. آرشیو

وب سایت دیده بان ایران روز پنجشنبه چهارم آبان، خبر داد که مدیر مسئول روزنامه شرق به خاطر انتشار نتیجه یک نظرسنجی در مورد حجاب برای «ارائه اسناد، مدارک و توضیحات در مورد چرایی و چگونگی برگزاری نظرسنجی» احضار شده است.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه، بدون اشاره به نام مهدی رحمانیان و روزنامه شرق نوشته است: «در پی انتشار مطلبی از سوی پایگاه اینترنتی یکی از روزنامه ها در رابطه با نظرسنجی در موضوع یکی از اسیب های اجتماعی در کشور، مدیر مسئول این رسانه برای ارائه اسناد و مدارک و توضیحات در مورد سندیت و مرجع‌نظرسنجی مربوطه احضار شد.»

میزان اشاره کرد که پیش از احضار مدیرمسئول این روزنامه، مطلب مورد اشاره از وب‌سایت این رسانه حذف شده است.

خبرگزاری قوه قضائیه تاکید کرد که «در صورت عدم ارائه مستندات و مدارک لازم»، از سوی دادستانی تهران علیه این رسانه اعلام جرم خواهد شد.

شبکه شرق، متعلق به روزنامه شرق، روز سه شنبه دوم آبان با استناد به نظرسنجی خود که با مشارکت بیش از ۱۲ هزار و ۳۰۰ تن انجام شده بود، از مخالفت ۸۴ درصدی مردم با الزام زنان به رعایت حجاب خبر داد.

شبکه شرق نوشته بود: این نظرسنجی به مدت یک ماه انجام شد و ۸۴.۲ درصد از شرکت‌کنندگان معتقدند اجرای «قانون عفاف و حجاب» منجر به با حجاب شدن زنان نمی‌شود.

جمهوری اسلامی که از ابتدای برقراری حکومتش تاکنون بر اجرای حجاب اجباری در ایران تاکید کرده، در یک سال گذشته تلاش کرده است تا با تشدید برخوردها و تصویب قوانین، با پوشش اختیاری که شمار زیادی از زنان و دختران پس از آغاز اعتراضات برگزیده اند، مبارزه کند.

XS
SM
MD
LG