لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۸

آسوشیتدپرس: پنج محموله سلاح و تجهیزات آمریکایی وارد اسرائیل شده است


ناو هواپیمابر «دوایت آیزنهاور« آمریکا به نزدیکی آب‌های اسرائیل اعزام شده است. آرشیو
ناو هواپیمابر «دوایت آیزنهاور« آمریکا به نزدیکی آب‌های اسرائیل اعزام شده است. آرشیو

آسوشیتدپرس روز چهارشنبه ۲۶ مهر، در گزارشی از اعزام ناوها و نیروهای بیشتر نظامی آمریکا به سوی اسرائیل خبر داد و نوشت که تا روز سه شنبه ۲۵ مهر، پنج محموله سلاح و تجهیزات آمریکایی وارد اسرائیل شده است.

این خبرگزاری با اشاره به این که ایالات متحده پس از حمله حماس به جنوب اسرائیل در روز ۱۵ مهر اقدام به اعزام کشتی ها و هواپیماهای جنگی به منطقه کرد تا آماده ارائه کمک به اسرائیل باشد، افزود: یک ناو هواپیمابر ایالات متحده و ناو گروه همراه آن در حال حاضر در شرق دریای مدیترانه هستند و یک ناو هواپیمابر دیگر ایالات متحده را ترک کرده و در حال حرکت به سوی آن منطقه است.

در این گزارش که قبل از ورود جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده به اسرائیل، در روز چهارشنبه منتشر شد، آمده است که سه کشتی جنگی نیروی دریایی آمریکا در حال حرکت به این منطقه هستند.

علاوه بر این، تعداد زیادی هواپیماهای نظامی به پایگاه های ایالات متحده در سراسر خاورمیانه اعزام شده است و نیروهای عملیات ویژه آمریکا در برنامه ریزی و اطلاعات با ارتش اسرائیل همکاری می کنند.

آسوشیتدپرس این اقدامات ایالات متحده را نشان دهنده «نگرانی فزاینده» آمریکا از احتمال گسترش جنگ بین حماس و اسرائیل دانست و افزود: ماموریت کلیدی کشتی‌ها و هواپیماهای جنگی آمریکا ایجاد حضور گسترده ای است که گروه حزب‌الله لبنان، ایران یا دیگران را از سوء استفاده از این موقعیت باز دارد.

پیش از این، روزنامه وال استریت ژورنال روز سه شنبه ۲۵ مهر، نوشته بود: ایالات متحده حدود ۲۰۰۰ سرباز را برای استقرار احتمالی در منطقه به منظور حمایت از اسرائیل آماده می‌کند.

بر اساس این گزارش، این نیروها مأموریت‌هایی مانند مشاوره و پشتیبانی پزشکی را بر عهده دارند و قرار نیست در نقش جنگی خدمت کنند.

XS
SM
MD
LG