لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۳

اظهارات ضد و نقیض درباره حمله به مجتمع وزارت دفاع؛  وزارت دفاع حمله را «ناکام» نامید، وزیر کشور تایید نکرد


انفجار بامداد یکشنبه ۹ بهمن در اصفهان
انفجار بامداد یکشنبه ۹ بهمن در اصفهان

با گذشت چند ساعت از انتشار خبر حمله یک «ریزپرنده» به مجتمع‌های وزارت دفاع در اصفهان که به ادعای برخی منابع داخلی در ساعات پایانی روز سه‌شنبه صورت گرفت، مقام‌های جمهوری اسلامی نظرات ضد و نقیضی را اعلام کردند.

وزارت دفاع جمهوری اسلامی طی بیانیه‌ای این حمله را «ناکام» اعلام کرد و نوشت: شب گذشته (سه‌شنبه ) یک ریزپرنده قصد نزدیک‌شدن به مجتمع امیرالمؤمنین وزارت دفاع در اصفهان را داشت که «توسط سامانه‌های دفاعی سرنگون شد.»

وزارت دفاع در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه منتشر کرده گفته است: «باتوجه به ناکام بودن این حمله، هیچ‌گونه خسارتی صورت نگرفته است.»

بیانیه وزارت دفاع در حالی صادر شد که احمد وحیدی وزیر کشور دولت ابراهیم رئیسی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران خبرهای مربوط به حمله «ریزپرنده» به یکی از تاسیسات وزارت دفاع در اصفهان را «تایید نکرد» و گفت «باید بررسی بیشتری شود.»

تا لحظه تنظیم این گزارش، اطلاعات دقیقی از نقطه پرواز این «ریزپرنده» منتشر نشده است. مجتمع وزارت دفاع در اصفهان پیشتر نیز مورد هدف قرار گرفته است.

شامگاه هشتم بهمن ۱۴۰۱ نیز به گفته مقام‌های جمهوری اسلامی «حمله ناموفق» با استفاده از «ریزپرنده» به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع صورت گرفت که وزرات دفاع جمهوری اسلامی مدعی شد «خسارات جزیی» به سقف کارگاه وارد شده است.

XS
SM
MD
LG