لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۷

مقامات استانداری اصفهان: صدای انفجار، صدای پدافندی بود که «ریزپرنده» را مورد اصابت قرار داد


انفجار بامداد یکشنبه ۹ بهمن در اصفهان
انفجار بامداد یکشنبه ۹ بهمن در اصفهان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان صبح یکشنبه گفت: صدای انفجاری که در اصفهان شنیده شد «از پدافندی بود که ریزپرنده را مورد اصابت قرار داده بود.» به گفته محمدرضا جان نثاری «فقط به یکی از سوله‌های مجموعه خسارت جزیی وارد شده است و در توانمندی و کار آن مجموعه هیچ مشکل و تلفاتی نشده است.»

بامداد یکشنبه فیلم‌های ارسالی به صدای آمریکا نشان داد که انفجار و حمله‌ پهپادی در یکی از کارخانجات تسلیحاتی اصفهان روی داد.

ساعاتی بعد از انفجار در یک کارخانه تسلیحاتی در اصفهان، مقامات نظامی ایران تائید کردند که این کارخانه هدف حمله پهپادی قرار گرفته است. با این حال، این مقامات تاکید دارند خسارتی وارد نشده و «ریزپرنده»‌ها از بین رفتند.

ساعاتی بعد از این انفجار، محمدرضا جان نثاری معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان با تاکید بر اینکه این انفجار خسارت جانی نداشته، به خبرنگار فارس گفت که یک انفجار در یکی از مراکز نظامی وابسته به وزارت دفاع رخ داده است که علل و عوامل آن در دست بررسی است.

بعد از آن، وزارت دفاع جمهوری اسلامی اعلام کرد که «در پی حمله ناموفق به یکی از مراکز این وزارت خانه در اصفهان»، خطر رفع شده و «ریزپرنده‌ها در تله‌های پدافندی» افتادند.

در بیانیه روابط عمومی وزارت دفاع اعلام شد: حمله ناموفق با استفاده از ریزپرنده به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع صورت گرفت و خوشبختانه با پیش بینی ها و تمهیدات پدافندی صورت گرفته یکی از آنها مورد اصابت پدافند هوایی مجتمع و دو فروند دیگر آنها در تله های پدافندی گرفتار و منفجر شدند.

XS
SM
MD
LG