لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۳

آتش شاکرمی خطاب به ایرج طهماسب: هدف شما تحقیر زن، زندگی، آزادی است 


ایرج طهماسب نیکا شاکرمی آتش شاکرمی
ایرج طهماسب نیکا شاکرمی آتش شاکرمی

انتقاد به برنامه «مهمونی» به کارگردانی ایرج طهماسب همچنان ادامه دارد. آتش شاکرمی خاله نیکا شاکرمی از کشته شدگان اعتراضات سراسری در ایران بار دیگر با انتشار ویدئویی خطاب به ایرج طهماسب گفت: «هدف شما از ساخت این برنامه تحقیر و تخریب انقلاب زن، زندگی، آزادی بوده است.»

آتش شاکرمی که پیشتر نیز نسبت به بخش‌هایی از این برنامه طنز که به طور تلویحی به اعتراضات سراسری ایران اشاره دارد، به شدت انتقاد کرده بود، در یک ویدئو چند دقیقه‌ای با تفسیر کردن بخش‌هایی از این برنامه خطاب به این کارگردان گفت: اتفاقاتی که در شش ماهه گذشته در ایران رخ داده برای بازیگر شما هیچ اهمیتی نداشته است و تنها دغدغه او ازدواج خواهرش بوده که آنهم اتفاق افتاده است‌.

آتش شاکرمی در بخش دیگری از این ویدئو گفت: «آیا در این شش ماه واژه زن زندگی آزادی به گوشتان خورده است؟» به گفته خاله نیکا شاکرمی این برنامه «به تمسخر گرفتن» چیزی بود که «کمر ما را شکست» و همچنین نادیده گرفتن هویت یک زن و شعار «زن، زندگی، آزادی» بود.

پیش از این نیک یوسفی، فیلمسازی که در جریان اعتراضات سراسری نیز بازداشت شده بود، با انتقاد به بخشی از برنامه «مهمونی» ایرج طهماسب، تصاویری از کیان پیرفلک، نیکا شاکرمی، و حنانه کیا، سه تن از کشته‌شدگان اعتراضات در ماه‌های گذشته منتشر کرد که به خیابان رفتند و هرگز به خانه بازنگشتند.

«مهمونی» یک مجموعه تلویزیونی طنز گفت‌وگو محور با کارگردانی و اجرای ایرج طهماسب است که فصل دوم آن هم‌زمان با نوروز ۱۴۰۲ از شبکه خانگی «نماوا» و «فیلیمو» در حال پخش است. در بخشی از این برنامه مهمان در جمله‌ای دوپهلو با بیان این که «خواهرم به خیابان رفت و او را گرفتند» به ازدواج خواهرش اشاره می‌کند. مجری در واکنش به سخنان او می‌گوید: «قبض روح شدم.»

پخش برنامه طنز «مهمونی» ساخت ایرج طهماسب چهره شناخته‌شده برنامه‌های عروسکی که هر سال برنامه نوروزی پرطرفداری به شمار می‌آید، در نوروز ۱۴۰۲ و در نوعید کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ایران با واکنش‌های منفی گسترده‌ای روبه‌رو شده است.

XS
SM
MD
LG