لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۸

انتقاد خاله نیکا شاکرمی از ایرج طهماسب: درباره بچه‌های ما حرف نزنید؛ از عادی‌سازی به دلقک‌بازی افتاده‌اید


خاله نیکا شاکرمی می‌گوید برنامه طنز ایرج طهماسب، «به سخره‌گرفتن داغ ما» است.
خاله نیکا شاکرمی می‌گوید برنامه طنز ایرج طهماسب، «به سخره‌گرفتن داغ ما» است.

در تازه‌ترین واکنش به به بخشی از برنامه «مهمونی» ایرج طهماسب، آتش شاکرمی خاله نیکاشاکرمی نوشت: «کسی حق نداره تو هیچ برنامه طنزی با هیچ لحن کنایه‌آمیزی درمورد بچه‌های ما حرف بزنه. از عادی‌سازی افتادین تو لاین دلقک‌بازی».

«مهمونی» یک مجموعه تلویزیونی طنز گفت‌وگو محور با کارگردانی و اجرای ایرج طهماسب است که سری دوم آن هم‌زمان با نوروز ۱۴۰۲ از شبکه خانگی نماوا و فیلیمو در حال پخش است. در بخشی از این برنامه مهمان در جمله‌ای دوپهلو با بیان این که «خواهرم به خیابان رفت و او را گرفتند» به ازدواج خواهرش اشاره می‌کند. مجری در واکنش به سخنان او می‌گوید: «قبض روح شدم.»

استوری آتش شاکرمی درباره طنز ایرج طهماسب بر روی حساب اینستاگرام خود
استوری آتش شاکرمی درباره طنز ایرج طهماسب بر روی حساب اینستاگرام خود

بخش‌هایی از این برنامه طنز که به طور تلویحی به اعتراضات سراسری ایران اشاره دارد، از سوی کاربران رسانه‌های اجتماعی مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.

آتش شاکرمی، خاله نیکا شاکرمی، در واکنش به شوخی ایرج طهماسب با عبارت «خواهرم را گرفتن» در برنامه «مهمونی»، در اینستاگرام نوشت: قراره تا کجاها رو ببینیم؟ قراره بعد از دلقک‌بازی و به سخره گرفتن داغ ما، بعدش این داغ رو چطور به خیال خودتون از معنا تهی کنید؟ شماهایی که می‌گید با کنایه انتقاد کرده به حکومت؛ این مساله نه کنایه برداره نه جاش تو برنامه طنزه و نه می‌شه جز با خشم و اشک ازش حرف زد

پیش از این نیک یوسفی، فیلمسازی که در جریان اعتراضات سراسری نیز بازداشت شده بود، با انتقاد به بخشی از برنامه «مهمونی» ایرج طهماسب، تصاویری از کیان پیرفلک، نیکا شاکرمی، و حنانه کیا، سه تن از کشته‌شدگان اعتراضات در ماه‌های گذشته منتشر کرد که به خیابان رفتند و هرگز به خانه بازنگشتند.

یوسفی روز پنج‌شنبه سوم فروردین در واکنش به بخشی برنامه نوروزی طنز «مهمونی» ایرج طهماسب، با بیان این که «راه‌های بهتری» نیز برای اشاره به «اتفاقات اخیر» وجود داشت، خطاب به این برنامه‌ساز تلویزیونی گفت: «شما رفتار خواهر را نقد کردی یا عملکرد حکومت را؟»

پخش برنامه طنز «مهمونی» ساخت ایرج طهماسب چهره شناخته‌شده برنامه‌های عروسکی که هر سال برنامه نوروزی پرطرفداری به شمار می‌آید، در نوروز ۱۴۰۲ و در نوعید کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ایران با واکنش‌های منفی گسترده‌ای روبه‌رو شده است.

XS
SM
MD
LG