لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۱

بستگان «برنارد فیلان» شهروند ایرلندی-فرانسوی زندانی در مشهد: وضعیت جسمی او وخیم است


کنفرانس خبری بستگان «برنارد فیلان» شهروند ایرلندی-فرانسوی زندانی در مشهد در دوبلین پایتخت جمهوری ایرلند برگزار شد.
کنفرانس خبری بستگان «برنارد فیلان» شهروند ایرلندی-فرانسوی زندانی در مشهد در دوبلین پایتخت جمهوری ایرلند برگزار شد.

دو تن از بستگان «برنارد فیلان» شهروند ایرلندی-فرانسوی که در مشهد زندانی است، روز چهارشنبه در دوبلین پایتخت جمهوری ایرلند یک کنفرانس خبری برگزار کردند و خواستار آزادی او شدند.

«پاتریشیا فیلان» دختر عمو و«کاری اوکوری کرو» پسر خاله «برنارد فیلان» روز چهارشنبه در این کنفرانس خبری گفتند او که پیشتر هم بارها به ایران سفر کرده بود. به گفته بستگان «برنارد فیلان»، وضعیت جسمی او اکنون وخیم است و هرچه زودتر باید آزاد شود

به گزارش خبرنگار صدای آمریکا، بستگان «برنارد فیلان» شهروند ایرلندی-فرانسوی زندانی در مشهد می‌گویند انتظار دارند دولت جمهوری ایرلند، تا روشن شدن وضع «برنارد فیلان»،‌ از بازگشایی سفارت در تهران خودداری کند.

بستگان «برنارد فیلان» در این کنفرانس خبری با اشاره به فرهنگ ایران، گفتند که برنارد فیلان در گذشته چندبار به ایران سفر کرده بود و تصورشان این بود که این سفرها برای مبادله فرهنگی مهم است.

بستگان «برنارد فیلان» با اشاره به گفتگو‌هایی برای بازگشایی سفارت جمهوری ایرلند در ایران، گفتند با توجه به اینکه اکنون یک ایرلندی بدون طی مراحل قانونی و غیرعادلانه در ایران زندانی است، آنها انتظار دارند که دولت ایرلند از بازگشایی سفارت در تهران، تا آزادی برنارد فیلان خودداری کند.

درخواست بستگان «برنارد فیلان» شهروند ایرلندی- فرانسوی زندانی در مشهد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:25 0:00

پیشتر صدای آمریکا گزارش داد که برنارد فیلان، ۶۴ ساله، شهروند دوتابعیتی ایرلندی- فرانسوی که در صنعت گردشگری فعال بود، اوایل مهرماه با گسترش اعتراضات ضد‌حکومتی در مشهد بازداشت شد. او در ابتدا برای چند هفته در سلول انفرادی نگهداری شد و سپس به زندان وکیل آباد(مشهد) منتقل شده و اکنون در آنجا نگهداری می‌شود.

دیماه گذشته هم او در اعتراض به وضع خود اعتصاب غذا کرد.

جمهوری اسلامی برنارد فیلان را به «تبلیغ علیه نظام» متهم کرده است. اما او این اتهام را رد می‌کند.

XS
SM
MD
LG