لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۲

رسانه‌های ایران از بازداشت ضاربان مادر دانش‌آموز تهرانی خبر دادند


برخورد خشن با مادر یکی از دانش‌آموزان مسموم شده در تهران بازتاب‌های فراوانی درپی داشت.
برخورد خشن با مادر یکی از دانش‌آموزان مسموم شده در تهران بازتاب‌های فراوانی درپی داشت.

خبرگزاری ایسنا از بازداشت‌عاملان رفتار خشن با مادر یکی از دانش‌آموزان در مقابل مدرسه ۱۳ آبان در تهران خبر داد. این خبرگزاری نوشت: «به دنبال انتشار تصاویری از برخورد نامناسب با زنی در مقابل یک مدرسه در تهران و اعلام پلیس برای رسیدگی به این موضوع، پیگیری‌ها حاکی از شناسایی و بازداشت چند نفر در این رابطه است.»

براساس ویدیوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی روز گذشته دهم اسفندماه پس از مسمومیت دانش‌آموزان مدرسه دخترانه ۱۳ آبان در تهران، درگیری‌هایی مقابل این مدرسه به وقوع پیوسته و افراد لباس شخصی مادر نگران یکی از دانش‌آموزان را مقابل مدرسه مورد ضرب و شتم قرار دادند.

پس از انتشار این فیلم فرمانده نیروی انتظامی کشور و وزیر کشور دستور پیگیری و برخورد با عوامل این برخورد را دادند و دادستان اعلام کرد که برای آنها پرونده قضایی تشیل شده است.

صبح روز پنجشنبه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی دخالت پلیس در این حادثه را تکذیب کرد. در اطلاعیه دفتر سخنگوی پلیس که خبرگزاری‌های ایران آن را منتشر کرده‌اند آمده است: «فرمانده انتظامی تهران تیمی از افسران حرفه‌ای را مامور پیگیری چند و چون حادثه کرده است. تجسس‌ها نشان داده کارکنان پلیس هیچ نقشی، خواه مستقیم یا غیرمستقیم نداشته‌اند.»

روز چهارشنبه درپی اعلام مسمومیت شماری از دانش‌آموزان، والدین در اطراف مدارس حضور پیدا کردند که در این میان تصویری از رفتارهای خشن ماموران حاضر در صحنه با یکی از مادران منتشر و بازتاب گسترده‌ای درپی داشت.

انتشار این تصاویر واکنش‌های بسیاری درپی داشت.

محمد فاضلی، استاد جامعه‌شناسی در واکنش به این تصاویر در توئیتی نوشت: «انتظار دارید جامعه فیلم چنین رفتار وحشیانه‌ای را ببیند و عصبانی نشود؟ این افراد را از کجا پیدا می‌کنید؟ چگونه آموزش می‌دهید؟ چه منفعتی دارند که به ازای آن چنین رفتار می‌کنند؟ شرم‌آور است.»

دریا صفایی، نماینده ایرانی‌تبار پارلمان بلژیک در واکنش به تصاویر منتشر شده از مسمومیت شده‌های مدارس در ایران در توئیتر خود نوشت: «رژیم در ایران در تلاش است مدارس دخترانه را تعطیل کند تا دختران اجازه نداشته باشند برای «شورش» به آنجا بروند.»

عبدالله مومنی، فعال سیاسی در ایران هم در توئیتر خود به این تصاویر واکنش نشان داد.

XS
SM
MD
LG