لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۸

واکنش‌ به برخورد خشن نیروهای امنیتی با مادر یک دانش‌آموز؛ پلیس: ما هیچ نقشی نداشتیم


برخورد خشن با مادر یکی از دانش‌آموزان مسموم شده در تهران بازتاب‌های فراوانی درپی داشت.
برخورد خشن با مادر یکی از دانش‌آموزان مسموم شده در تهران بازتاب‌های فراوانی درپی داشت.

انتشار تصاویر برخورد خشونت‌آمیز نیروهای «لباس شخصی» با مادر یکی از دانش‌آموزان در تهران واکنش‌های فراوانی درپی داشت. در ویدئویی که صبح روز چهارشنبه منتشر شد، ماموران لباس شخصی حاضر در بیرون مدرسه ۱۳ آبان در واکنش به اعتراض مادر یکی از دانش‌آموزان که ظاهرا از مسموم شدگان این مدرسه بود، برخورد فیزیکی می‌کنند.

صبح روز پنجشنبه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی دخالت پلیس در این حادثه را تکذیب کرد. در اطلاعیه دفتر سخنگوی پلیس که خبرگزاری‌های ایران آن را منتشر کرده‌اند آمده است: «فرمانده انتظامی تهران تیمی از افسران حرفه‌ای را مامور پیگیری چند و چون حادثه کرده است. تجسس‌ها نشان داده کارکنان پلیس هیچ نقشی، خواه مستقیم یا غیرمستقیم نداشته‌اند.»

روز چهارشنبه درپی اعلام مسمومیت شماری از دانش‌آموزان، والدین در اطراف مدارس حضور پیدا کردند که در این میان تصویری از رفتارهای خشن ماموران حاضر در صحنه با یکی از مادران منتشر و بازتاب گسترده‌ای درپی داشت.

انتشار این تصاویر واکنش‌های بسیاری درپی داشت.

محمد فاضلی، استاد جامعه‌شناسی در واکنش به این تصاویر در توئیتی نوشت: «انتظار دارید جامعه فیلم چنین رفتار وحشیانه‌ای را ببیند و عصبانی نشود؟ این افراد را از کجا پیدا می‌کنید؟ چگونه آموزش می‌دهید؟ چه منفعتی دارند که به ازای آن چنین رفتار می‌کنند؟ شرم‌آور است.»

دریا صفایی، نماینده ایرانی‌تبار پارلمان بلژیک در واکنش به تصاویر منتشر شده از مسمومیت شده‌های مدارس در ایران در توئیتر خود نوشت: «رژیم در ایران در تلاش است مدارس دخترانه را تعطیل کند تا دختران اجازه نداشته باشند برای «شورش» به آنجا بروند.»

عبدالله مومنی، فعال سیاسی در ایران هم در توئیتر خود به این تصاویر واکنش نشان داد.

XS
SM
MD
LG