لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۲

سکه افسار برید؛ رییس اتحادیه طلا و جواهر می‌گوید سکه نخرید  


بازار سکه و طلا نیز در ایران دوره بی‌ثباتی را می‌گذراند و رشد قیمت در آن افزایشی است.
بازار سکه و طلا نیز در ایران دوره بی‌ثباتی را می‌گذراند و رشد قیمت در آن افزایشی است.

نرخ طلا و سکه با ثبت رکوردی بی‌سابقه در بازار نمایش داده شد؛ به طوریکه سکه امامی با ۷۰۰ هزار تومان افزایش وارد کانال ۲۸ میلیون تومان شد. نرخ بقیه مسکوکات هم با رشد قیمت در بازار همراه شد و حباب سکه از دستمزد طلای ساخته‌شده هم بالاتر رفت. رییس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر به مردم توصیه کرد که سکه نخرند چرا که به گفته او «الان سکه‌های ربع، نیم و تمام بهار آزادی هرکدام حدوداً ۵ میلیون حباب دارند.»

نادر بذرافشان در واکنش به رشد قیمت سکه در بازار گفت «هیچ جای دنیا مانند ایران سکه ضرب نمی‌شود.» این عضو یک اتحادیه صنفی با انتقاد از بانک مرکزی گفت: «طبق آخرین آمار، بانک‌مرکزی حدوداً ۸۰ میلیون سکه ضرب کرده در صورتی‌که اینها سکۀ یادبود هستند که باید تعدادش کم و ارزشش حفظ شود.»

نادر بذرافشان تاکید کرد فلزات طلا جزو فلزات گرانبها است و با توجه به بزرگ بودن حباب سکه، اگر مردم به سمت خرید مصنوعات طلا بروند، بهتر است.

لازم به ذکر است که روز یکشنبه، در آغاز نخستین روز کاری هفته در ایران دلار نیز همچنان روند صعودی خود را ادامه داد و نکته قابل توجه شتاب روند افزایش قیمت است که همین موضوع باعث رسیدن دلار به ۴۸ هزار و ۳۰۰ تومان در ساعت اولیه فعالیت بازار شد.

تجارت نیوز در گزارش از روند قیمت دلار در بهمن ماه نوشت که در یک ماه‌ گذشته‌، یعنی از آخرین هفته دی‌ماه تا ۲۷ بهمن‌ماه، قیمت دلار ۱۱/۳ درصد رشد داشته است. این مقدار رشد قیمت، معادل افزایش چهار هزار و ۸۲۰ تومانی قیمت دلار در یک ماهه بهمن‌ است.

XS
SM
MD
LG