لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۲

معاون رئیس جمهوری آمریکا: روسیه در اوکراین مرتکب «جنایت علیه بشریت» شده است


کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در نشست امنیتی مونیخ.
کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در نشست امنیتی مونیخ.

کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد که آمریکا بطور رسمی تشخیص داده است روسیه در اوکراین مرتکب جنایت علیه بشریت شده است.

معاون رئیس جمهوری آمریکا، در سخنرانی خود که در آستانه سالگرد تجاوز نظامی روسیه به اوکراین در مونیخ ایراد شد با تاکید بر سابقه خود در زمینه وکالت و مسئولیت دادستانی در ایالت کالیفرنیا «از اهمیت جمع آوری حقایق» سخن گفت.

هریس با اشاره به مواردی از کشتار که در شهرهای ماریوپل، بوچا توسط نظامیان روسی روی داد گفت: «در مورد اقدامات روسیه در اوکراین، ما شواهد را بررسی کرده‌ایم، استانداردهای قانونی را می‌دانیم و [بر همین اساس] شکی نیست: این اقدامات جنایت علیه بشریت هستند.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا با «وحشیانه و غیرانسانی» دانستن این اقدامات اعلام کرد: «ایالات متحده به طور رسمی تشخیص داده است که روسیه مرتکب جنایت علیه بشریت شده است.»

هریس در ادامه خطاب «به همه کسانی که مرتکب این جنایات شده‌اند و به مافوق آنها که در این جنایات شریک هستند» گفت: شما نسبت به اقدامات‌تان پاسخگو خواهید بود.

آمریکا و متحدانش در یک سال گذشته ضمن حمایت و ارائه کمک‌های مالی و نظامی به اوکراین، تحریم‌های شدیدی را علیه روسیه اعمال کرده‌اند.

کاملا هریس در سخنرانی امروز خود در کنفرانس امنیتی مونیخ بار دیگر بر ادامه پشتیبانی از اوکراین تاکید کرد و گفت که ناتو قوی‌تر از همیشه است.

XS
SM
MD
LG