لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۵

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد به کمیته‌های انضباطی دستور اعمال «رأفت اسلامی» داد 


تحصن اعتراضی دانشجویان در ایران
تحصن اعتراضی دانشجویان در ایران

فرزاد جهان‌بین، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مدعی شده که به واحدهای دانشگاهی «دستور» داده «کمیته‌های انضباطی دانشجویی» بر اساس «رأفت اسلامی» با دانشجویان معترض و شرکت کننده در اعتراضات سراسری اخیر عمل کنند.

بر این اساس، وعده داده شده است که «احکام» تا تعیین تکلیف نهایی، «غیر قطعی» محسوب شده و این دانشجویان بتوانند «مشغول تحصیل» شوند و پس از حکم نهایی چنانچه بخشی از «محرومیت از تحصیل» را گذرانده‌اند، آن ترم در «سنوات» محاسبه نشود.

در جریان ‎اعتراضات سراسری ماه‌های اخیر در شهرهای ایران، دست‌کم «۱۴۴ دانشگاه» کشور به اعتراضات پیوستند و «بیش از ۷۰۰ ‎دانشجو» نیز توسط نهادهای مختلف امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند که تعداد زیادی از آنان احکام «تعلیق از تحصیل» یا «اخراج از دانشگاه» دریافت کردند.

این ادعاها درباره برخورد با «رافت اسلامی» در حالی است که طی روزهای گذشته كميته انضباطی «‎دانشگاه زابل» در سیستان و بلوچستان «شانزده نفر» از دانشجویان این دانشگاه را ‎«اخراج» يا ‎«تعليق» کرد.

بر اساس اعلام وب‌سایت «هرانا»، این احکام صادره در پانزدهم بهمن‌ماه، به دلایلی همچون «فراخوان صرف ناهار بدون ‎تفكيك جنسيتی در سلف دانشگاه» صادر شده است.

XS
SM
MD
LG