لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۲

ادامه اخراج از دانشگاه‌ها؛ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس زیر تیغ 


دانشگده پزشکی بندر عباس
دانشگده پزشکی بندر عباس

با آرام‌تر شدن جو دانشگاه‌ها در هفته‌های اخیر، کمیته‌های انضباطی فعالیت علیه دانشجویان و اساتید را شدت بخشیده‌اند و هر چند روز یک بار خبرهای تازه‌ای از تعلیق و اخراج و احکام کمیته انضباطی علیه اساتید و دانشجویان منتشر می‌شود.

در تازه‌ترین مورد کمیته انضباطی دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس همزمان با صدور احکام گسترده انضباطی در دانشگاه‌های مختلف علیه دانشجویان معترض، شماری از دانشجویان رشته‌های پزشکی، پرستاری، هوشبری، بهداشت و فوریت‌های پزشکی این دانشگاه را به تعلیق اجرایی یا مشروط از تحصیل، و تبعید و انتقال اجباری به دانشگاه‌های دیگر محکوم کرد.

به گزارش کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور، در احکام صادر شده از سوی کمیته انضباطی دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس یکی از دانشجویان پرستاری به نام داوود حسنی امجد، به «دو ترم تعلیقی اجرایی و دو ترم تعلیق مشروط» از تحصیل محکوم شده است.

در روزهای گذشته نیر اخراج و تعلیق دانشجویان دانشگاه زابل توسط کمیته‌ی انضباطی این دانشگاه خبرساز شده بود.

براساس این گزارش در تاریخ ۱۶ بهمن، احکام اخراج مژده سعادتی دانشجوی رشته بازیگری، سارا جهان‌تیغ دانشجوی رشته فیزیک و شهاب کمالی دانشجوی مهندسی عمران، از این دانشکاه صادر و ابلاغ شده بود. همچنین سیاوش فتاحی دانشجوی مهندسی کشاورزی به دو ترم محرومیت از تحصیل به همراه محرومیت از امکانات رفاهی محکوم شده‌است.

کانال شورای صنفی دانشجویان کشور نوشت که دانشجویان این دانشگاه پس تلاش برای صرف یک روز ناهار به صورت مختلط در سلف، به صورت فله‌ای و به بهانه‌‌های متفاوت به کمیته‌ی انضباطی احضار شدند و چنین احکامی دریافت کرده‌اند.

گفته می‌شود حکم نهایی اخراج برای دست کم ۱۶ دانشجوی این دانشگاه صادر شده است که از هویت بقیه دانشجویان اطلاعی در دست نیست.

XS
SM
MD
LG