لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۶

قطع اینترنت هم جواب نداد؛ گزارش‌ها از لو رفتن سوالات کنکور حکایت دارد


گزارش‌ها از لو رفتن سوالات کنکور سراسری باز هم خبر ساز شد.
گزارش‌ها از لو رفتن سوالات کنکور سراسری باز هم خبر ساز شد.

همشهری آنلاین از لو رفتن سوالات کنکور خبر داد و نوشت که با وجود قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور تعدادی از کانال‌های تلگرامی سوالات کنکور را در فضای مجازی منتشر کرده و اقدام به فروش سوالات و پاسخ ها کردند.

رئیس مرکز سنجش و ارزشیابی کیفیت نظام آموزش و پرورش اما پیش‌تر گفته بود در صورت وقوع تقلب و لو رفتن سوالات استعفا خواهد کرد و امروز رئیس سازمان سنجش مدعی شده که کار از تقلب گذشته، می‌خواستند ناتوانی سازمان را به رخ بکشند.

با وجود لو رفتن سوالات و انتشار گزارش‌های مختلف از این اتفاق، عبدالرسول پورعباس همچنان معتقد است در این دوره و دوره قبل کنکور، علاوه بر تلاش‌های بسیاری که برای لو رفتن سوالات آزمون شده بود، کار از تقلب هم گذشته و تلاش داشتند تا به اصل ساختار و سازوکار برگزاری کنکور آسیب زده و ناتوانی برگزارکنندگان را به رخ بکشند «اما موفق نشدند.»

اظهارات پورعباس در حالی است که اقتصاد آنلاین نوشت در حالی که اینترنت به بهانه امنیت کنکور قطع است سوالات کنکور در فضای مجازی در حال توزیع است.

خبرگزاری تسنیم اما به نقل از رئیس سازمان سنجش نوشت شب پیش از کنکور ۳ شبکه بزرگ تخلف کنکور در تهران و رودبار دستگیر شدند.

به گفته او در جریان رصد پلیس فتا ۸۳۷ شبکه اینترنتی مجرمانه کشف شدند که ۵۴ نفر متهمان عضو این سایت‌ها از شهرهای اقماری استان تهران بودند.

همزمان با لو رفتن سوالات کنکور محمدرضا باقری، مجری تلویزیون نیز در توئیتی نوشت: «خب با وجود قطعی اینترنت سوالای کنکور بازم لو رفته گویا، مسئولان باهوش وزارت علوم و سازمان سنجش با همکاری شورای امنیت کشور از دفعه بعد برق سراسری رو قطع کنن لطفا.»

در خبری دیگر، رئیس سازمان سنجش از غیبت حدود ۲۰ درصد از داوطلبان کنکور سراسری تجربی خبر داد و گفت زمان آزمون برای داوطلبان شهر «خوی» بیشتر از سایر نقاط کشور است. برای غیبت داوطلبان هنوز علت مشخصی اعلام نشده است و افزایش زمان کنکور در خوی بخاطر وقوع زلزله روز چهارشنبه ۲۹دی‌ماه است.

XS
SM
MD
LG