لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۶

رسانه‌های سپاه: توماج صالحی دستگیر شد


توماج صالحی - خواننده رپ و از چهره های هنری حامی اعتراضات سراسری در ایران
توماج صالحی - خواننده رپ و از چهره های هنری حامی اعتراضات سراسری در ایران

برخی از رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران از جمله تارنمای «خبرگزاری دانشجو» از صبح امروز با انتشار تصویری، مدعی شده‌اند «توماج صالحی» خواننده رپ و از حامیان اعتراضات سراسری اخیر را «حین خروج غیرقانونی از مرزهای غرب کشور» دستگیر کرده‌اند.

بعضی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز با اشاره به تصویر منتشره برای این خبر، نوشته‌اند که آثار «رد خون» بر چشم‌بند و بخش‌های از گوش او دیده می‌شود. صدای آمریکا مستقلا نمی‌تواند صحت این خبر را تایید کند.

توماج صالحی در چند روز گذشته براساس نوشته‌های خودش در رسانه‌های اجتماعی و ویدئویی که از او منتشر شد، در اعتراضات خیابانی، همراه معترضان حضور داشت.

از سوی دیگر، پس از آنکه برخی از رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران از بازداشت توماج صالحی، خواننده معترض و حامی اعتراضات سراسری خبر دادند، حساب کاربری توییتر منتسب به او اعلام کرد که فعالیتش را توسط ادمینی در «خارج از ایران» و با توجه به خواسته خود این خواننده پیش از بازداشت، ادامه می‌دهد اما اندکی بعد، این حساب از دسترس کاربران خارج شد.

این خواننده رپ، شهریور سال گذشته نیز، درپی انتشار ترانه‌ای اعتراضی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، که پس از چند هفته با قرار وثیقه آزاد شده بود.

XS
SM
MD
LG