لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۳

روزنامه دی ولت آلمان: در ایران انقلاب جریان دارد، معترضان خواهان نابودی رژیم هستند نه اصلاحات


اعتراضات سراسری ایران - مهر ۱۴۰۱
اعتراضات سراسری ایران - مهر ۱۴۰۱

روزنامه آلمانی دی ولت، با انتشار تصاویری از جان‌باختگان اعتراضات اخیر در ایران، نوشت: درحالیکه از زمان شروع اعتراضات در ایران، صدها نفر کشته و هزاران نفر توسط رژیم دستگیر شده‌اند، تهران با تحویل تسلیحات جنگی، از پوتین در جنگ با اوکراین حمایت می‌کند.

این روزنامه با بیان اینکه در این شرایط، تحریم‌های محدود اتحادیه اروپا علیه «آخوندها» دیگر کفایت نمی‌کند افزود: سازمان‌هایی مانند عفو بین‌الملل، در تلاشند تا آمار دقیقی از جان‌باختگان اعتراضات اخیر در ایران به‎دست آورند.

این روزنامه با اشاره به آمار منابع ایرانی نوشت: بیش از دویست و چهل نفر از جمله دست‌کم بیست و سه کودک در میان جان‌باختگان هستند و هزاران نفر نیز بازداشت شده‌اند اما این‌که واقعا چه تعدادی توسط نیروهای امنیتی رژیم ایران به‌قتل رسیدند، از خیابان‌ها ربوده، شکنجه شدند و یا مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند، مشخص نیست.

در ادامه این مطلب آمده: کار دیگری که رژیم ایران غیر از ایجاد وحشت برای شهروندانش می‌کند، تامین سلاح برای روسیه است اما معلوم نیست چرا اولاف شولتز، «صدراعظم آلمان»، در مورد این موضوع سکوت کرده‌است.

این روزنامه در پایان می‌نویسد: این یک شورش کوچک نیست، انقلاب است. آن‌ها مانند گذشته خواهان اصلاحات نیستند، بلکه خواستار پایان رژیم هستند.

XS
SM
MD
LG