لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۰

عضو جمهوریخواه کنگره: تحریم گشت ارشاد توسط آمریکا درصورت احیای برجام، بی‌معنی خواهد بود


کلودیا تِنی عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان
کلودیا تِنی عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان

کلودیا تِنی عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان می‌گوید در صورتی که در درازمدت، دولت باید با جمهوری اسلامی برای بازگشت به برجام به توافق برسد، اقداماتی مثل تحریم گشت ارشاد بی‌معنی خواهد شد.

این عضو کنگره روز پنجشنبه ۳۱ شهریور در توئیتر خود نوشت نهایی شدن توافق با ایران موجب تامین میلیاردها دلار برای تقویت ماشین ترور جمهوری اسلامی می‌شود. اگر دولت بایدن واقعا می‌خواهد با مردم ایران همراهی کند، ‌باید هم اکنون از مذاکرات خارج شود.اعتراض این عضو کنگره در حالی است که دولت بایدن هفته پیش در نشستی محرمانه، به اعضای کنگره اعلام کرد مذاکرات با جمهوری اسلامی برای احیای برجام به بن بست رسیده است.

کلودیا تِنی همچنین در یک رشته توئیت دیگر به نامه‌ای که به همراه تام مالیناوسکی عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت نیوجرسی و حدود ۱۸ نفر دیگر برای کمک به آزادی اینترنت در ایران اشاره کرد.

جیم بنکس، عضو جمهوری‌خواه کنگره
جیم بنکس، عضو جمهوری‌خواه کنگره

خانم «تِنی» نوشت: وزارت خزانه‌داری باید سریعا هر درخواست شرکت‌های تکنولوژی برای کمک را تائید کند. این سیاست ما در حمایت از مردم ایران باید باشد. ما باید هر کاری می‌توانیم انجام دهیم تا صدای آنها شنیده شود.

در همین رابطه،‌ جیم بنکس عضو ارشد جمهوریخواه مجلس نمایندگان در توئیتر و حمایت از اعتراضات ضد حکومتی مردم ایران نوشت: تا زمانی که جو بایدن به تلاش خود برای تمدید توافق شکست خورده هسته ای ایران و دادن میلیارد ها دلار تخفیف به رژیم ادامه می‌دهد، او از سرکوب مردم ایران توسط رژیم حمایت می‌کند.

انتقاد جمهوریخواهان از دولت بایدن در حالی است که دولت یک هفته پیش در نشستی محرمانه به کنگره اعلام کرد که مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای یا برجام با جمهوری اسلامی به بن بست رسیده است.

اعضای ارشد دولت بایدن از جمله جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید و آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا هم در چند نوبت علیه سرکوب معترضان در ایران موضع گرفته‌اند.

نامه نگاری اعضای کنگره با دولت بایدن بعد از درخواست ایلان ماسک است که گفته بود اگر ایالات متحده، ایران را از فهرست تحریم‌های مربوط به تجهیزات ماهواره و اینترنتی استثنا کند،‌ او قادر بود دسترسی ایرانیان به اینترنت ماهواره‌ای را فراهم کند. هنوز مشخص نیست در صورت موافقت دولت آمریکا،‌ چه زمان، ‌اینترنت ماهواره استارلینک قابل دریافت در ایران باشد.

در روزهای اخیر بسیاری از شهرهای ایران شاهد اعتراضات شدید مردم علیه حکومت ایران بوده و همزمان حکومت نیز اینترنت را در برخی شهرها کاهش داده است.

XS
SM
MD
LG