لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۸

عضو جمهوریخواه کنگره: شجاعت مردم ایران الهام بخش است


جو ویلسن جمهوریخواه از ایالت کارولینای جنوبی می‌گوید شجاعت مردم ایران در اعتراضات اخیر «الهام بخش» است.

آقای ویلسن روز پنجشنبه ۳۱ شهریور در توئيتر خود نوشت: مردم ایران از زندگی تحت سرکوب وحشیانه خسته‌ شده‌اند. مرگ مهسا امینی موجب شد آنها به پاخیزند و این شجاعت‌ آنها الهام بخش است.

آقای ویلسن با اشاره به تلاش‌ها برای تدارک اینترنت گفت ارتباطات مهم و حیاتی است اما شرکتهای فن‌آوری بزرگ،‌سابقه بدی در مماشات با رژیم ایران و سانسور دارند. من از خزانه‌داری آمریکا می‌خواهم که زمینه کمک به کسانی که علیه رژیم ایران اعتراض می‌کنند، را فراهم کند.

پیشتر،‌ تام مالیناوسکی عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت نیوجرسی گفته بود به همراه دیگر اعضای دموکرات و جمهوریخواه این مجلس نامه‌ای را امضا کرده‌اند که از وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌خواهد که با استثنا کردن ایران از برخی تحریم‌ها، اطمینان کسب کند که مردم ایران به تکنولوژی‌های دورزدن فیلتر توسط حکومت ایران دسترسی داشته باشند.

واکنش اعضای کنگره بعد از درخواست ایلان ماسک است که گفته بود اگر ایالات متحده، ایران را از فهرست تحریم‌های مربوط به تجهیزات ماهواره و اینترنتی استثنا کند،‌ او قادر بود دسترسی ایرانیان به اینترنت ماهواره‌ای را فراهم کند. هنوز مشخص نیست در صورت موافقت دولت آمریکا،‌ چه زمان، ‌اینترنت ماهواره استارلینک قابل دریافت در ایران باشد.

در روزهای اخیر بسیاری از شهرهای ایران شاهد اعتراضات شدید مردم علیه حکومت ایران بوده و همزمان حکومت نیز اینترنت را در برخی شهرها کاهش داده است.

XS
SM
MD
LG