لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۶

تجمع «سازمان جوامع ایرانیان آمریکا»  مقابل کاخ سفید: انقلاب ایران در راه است


تجمع سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی در مقابل کاخ سفید، شنبه ۱۴ خرداد
تجمع سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی در مقابل کاخ سفید، شنبه ۱۴ خرداد

گروهی از ایرانیان خواستار براندازی جمهوری اسلامی روز شنبه با تجمع در برابر کاخ سفید، ضمن ابراز همبستگی با مردم معترض به وضعیت معیشتی در ایران، و بازماندگان حادثه مرگبار ساختمان متروپل در آبادان اعلام کردند که انقلاب در ایران در راه است.

در این تجمع که توسط «سازمان جوامع ایرانیان آمریکا»، از گروه‌های همسو و نزدیک به سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت ایران برگزار شد، اصغر عباس زاده، از هواداران سازمان مجاهدین خلق، پیام مسعود رجوی «رهبر مقاومت ایران» را قرائت کرد.

در بخش دیگر از این تجمع اعتراضی مهین مشکین فام، عضو شورای ملی مقاومت، پیام مریم رجوی «رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران» را قرائت کرد.

مریم رجوی در این پیام با اشاره به واقعه فروریزی متروپل و اعتراضات مردم به شرایط معیشتی وضعیت کنونی ایران را «غیرقابل ادامه دادن دانست» و گفت: «این فلاکت گسترده در همه جا یک پیام دارد: انقلاب در راه است.»

تجمع سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی
تجمع سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی

رامش سپهرراد، سخنگوی سازمان جوامع ایرانیان آمریکا، هدف از حضور در برابر کاخ سفید را رساندن صدا و پیام مردم ایران به دولت آمریکا و جهان و درخواست همراهی آنها با مردم ایران عنوان کرد.

دوشنبه دوم خردادماه برج تجاری و اداری یازده طبقه «متروپل» که بخشی از آن در حال بهره‌برداری و بخشی دیگر در حال تکمیل بود، به دلیل آنچه «عدم رعایت استانداردهای ساخت و ساز» و «نبود نظارت نهادهای شهری» همچنین «فساد میان بخش‌های مجری و ناظر» عنوان شد، فرو ریخت و ده‌ها نفر از مردم زیر آوار آن ماندند.

روزها و شب‌های گذشته تجمعات اعتراضی در آبادان و برخی شهرهای دیگر در اعتراض به مدیریت ناکارآمدی شهری و ملی که موجب بروز چنین فاجعه‌ای شده، برگزارشد.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG