لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۰

امارات به «دیپلماسی با تهران» ادامه می‌دهد؛ احضار چند نفر به خاطر انتشار تصاویر حمله حوثی‌ها در اینترنت


یک سایت که در نزدیکی فرودگاه ابوظبی هدف حمله حوثی‌ها قرار گرفت
یک سایت که در نزدیکی فرودگاه ابوظبی هدف حمله حوثی‌ها قرار گرفت

دفتر دادستانی امارات متحده عربی روز چهارشنبه اعلام کرد که چند نفر را برای آنکه تصاویر ویدیویی رهگیری موشک‌های شلیک‌شده حوثی‌های یمن توسط پدافند‌هوایی در امارات را روز دوشنبه به اشتراک گذاشتندِ، احضار کرده است.

به گزارش رویترز در روز چهارشنبه ۶ بهمن، امارات متحده عربی، قطب تجاری و گردشگری منطقه، به ندرت به طور علنی درباره امور امنیتی اطلاعیه می‌دهد، اما تایید کرد که حوثی‌های یمن به فاصله یک هفته از هم، در دو نوبت به امارات حمله کردند.

در بیانیه‌ای که خبرگزاری دولتی «وام» منتشر کرده، آمده است: «دادستان عمومی هشدار داد که چنین کلیپ‌هایی تأسیسات حیاتی و نظامی را به خطر می‌اندازد و می‌تواند بر امنیت و ثبات جامعه تأثیر بگذارد.» این بیانیه مشخص نکرد که چند نفر به دادستانی احضار شده‌ا‌ند و یا شرایط فعلی آنها چگونه است.

در همین حال،‌ نماینده امارات متحده عربی در سازمان ملل متحد به شبکه خبری سی‌ان‌‌ان گفت، این کشور ممکن است پس از حملات موشکی گروه حوثی وابسته به ایران در یمن، ضمن ادامه دیپلماسی با تهران برای کاهش تنش‌های منطقه، توانایی‌های دفاعی خود را ارتقا دهد.

نماینده امارات روز سه‌شنبه به سی‌ان‌ان گفت که اطلاعات این کشور نشان می‌دهد که منشاء دو حمله اخیر به امارات، یمن بودده است.

ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان سعودی که امارات نیز بخشی از آن است، ایران را به ارسال تسلیحات به حوثی‌ها متهم می کند، اتهامی که هم تهران و حوثی‌ها آن را رد می کنند.

نماینده امارات گفتگوهای امنیتی با واشنگتن را تایید کرد اما از ارائه جزئیات خودداری کرد. امارات از سیستم رهگیری ضد موشکی آمریکایی تاد استفاده می‌کند.

نماینده امارات در سازمان ملل توانایی کشورش برای رهگیری حملات موشکی را «در سطح بهترین در جهان» خواند اما گفت که می‌توان این توانایی را بهبود بخشید.

XS
SM
MD
LG