لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۹

سنتکام به صدای آمریکا: دو تهدید موشکی به پایگاه الظفره با موشک‌های پاتریوت خنثی شد


نمایی از پایگاه هوایی الظفره در امارات متحده عربی، عکس از آرشیو
نمایی از پایگاه هوایی الظفره در امارات متحده عربی، عکس از آرشیو

ستاد فرماندهی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد پایگاه الظفره در امارات متحده عربی با دو موشک مورد تهدید قرار گرفته بود که این تهدید موشک‌ها با ردیابی موشک‌های پاتریوت، رهگیری و خنثی شد.

بیل اوربان، سخنگوی سنتکام، روز دوشنبه چهارم بهمن در پاسخ کتبی به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «نیروهای ایالات متحده در پایگاه هوایی الظفره در نزدیکی ابوظبی در امارات متحده عربی در ساعات اولیه صبح ۲۴ ژانویه دو موشک شلیک شده را با استفاده از چند فروند موشک رهگیر پاتریوت ساقط کردند.»

سخنگوی سنتکام افزود: «تلاش مشترک و موفق باعث شد هر دو موشک پیش از رسیدن به پایگاه، خنثی شوند. نیروهای ایالات متحده هیچ‌ خسارتی ندیدند.»

بیل اوربان گفت: «نیروهای ایالات متحده در زمان حمله حضور نظامی را به هشدار بالا تغییر دادند که دومین بار در جریان یک هفته اخیر است که باعث شد نیروهای هوایی به پناهگاه‌های مخصوص پناه ببرند. نیروهای هوایی ایالات متحده درپایگاه الظفره آماده واکنش به هرگونه حمله‌ای خواهند بود. حدود دو هزار تن از نیروها و کارکنان نیروی هوایی ایالات متحده در این پایگاه هستند.»

نیروی هوایی ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد برای دفع یک حمله حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی به امارات متحده عربی مداخله کرده است.

XS
SM
MD
LG