لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۳۶

صدها تن از کارگران پالایشگاه تندگویان تهران اعتصاب کردند


اعتصاب کارگران پیمان‌کاری پالایشگاه تندگویان تهران

صدها کارگر پیمان‌کاری پالایشگاه تندگویان تهران روز چهارشنبه ششم بهمن از کار دست کشیدند و در محوطه این مجموعه اعتصاب کردند.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران اعتصاب‌کننده با تجمع در محوطه پالایشگاه نسبت به پرداخت نشدن حقوق قانونی و اجرا نشدن طبقه‌بندی مشاغل اعتراض کردند.

اعتصاب سراسری پیشین کارگران صنعت نفت ایران که ۲۹ خرداد آغاز شد، بیش از ۲۲ روز به طول انجامید و طی آن حدود ۱۰۵هزار نفر از نیروهای پیمان‌کاری و شرکتی وزارت نفت با ایجاد یک کمپین مجازی، خواهان «حذف کامل پیمانکاران و شرکت‌های واسطه‌ای» شدند.

در اعتصاب پیشین این کارگران بسیاری از پروژه‌های مراکز نفتی در بیش از ۹۶ پالایشگاه و مرکز پتروشیمی و نیروگاه در ۱۹ شهر ایران متوقف شدند.

آنها در بیانیه‌ای با تاکید بر این خواسته‌شان مبنی بر حذف کامل پیمان‌کاران و شرکتهای واسطه‌ای برای تامین نیروی دستگاه‌های دولتی اعلام کرده بودند: «هیچ دلیل عقلی و شرعی وجود ندارد، نیروی شرکتی که ده سال از عمر و جوانی خود را صرف خدمت به کشور نموده و سی سال هم به او در دستگاه مربوطه نیاز است به صورت شرکتی مشغول به ‌کار باشد و حقوق خود را با واسطه دریافت نموده و بخشی از این حقوق به جیب پیمانکاری برود که نه شرکت دانش بنیان دارد و نه در تولید، و نه در مسائل عمرانی کشور هیچ‌گونه نقشی ندارد و صرفا نقش دلال و واسطه حقوق ما را دارد.»

XS
SM
MD
LG