لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۶

برایان هوک: در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم اما اگر رژیم ایران حمله کند واکنش قاطع نشان خواهیم داد


برایان هوک در لس آنجلس
برایان هوک در لس آنجلس

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران عنوان کرد که هیچ دولتی به اندازه دولت پرزیدنت ترامپ در ۴۰ سال گذشته به مردم ایران کمک نکرده و آمریکا به حمایت از مردم ایران ادامه خواهد داد اما اگر با حمله رژیم ایران مواجه شود واکنشی قاطع نشان خواهد داد.

برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران که عصر سه شنبه ۱۷ دی ماه به وقت محلی در جمع تعدادی از ایرانیان کالیفرنیا حاضر شد ابتدا لس آنجلس را بزرگترین خانه جامعه ایرانیان خارج از کشور توصیف کرد و از این که برای اولین بار در این مقام با ایرانیان مقیم لس آنجلس دیدار می‌کند ابراز خوشحالی کرد.

آقای هوک با بیان این که فکر نمی‌کنم هیچ دولتی به اندازه دولت ترامپ در ۴۰ سال گذشته به مردم ایران کمک کرده باشد بر ادامه کارزار فشار حداکثری بر رژیم ایران تاکید کرد و گفت ایرانیان سیاست‌های ما را درک می‌کنند. در اعتراضات آبان ماه دیدید که شعارها نه علیه آمریکا بود٬ نه علیه رئیس جمهوری آمریکا و نه علیه تحریم‌ها. در اعتراضات مردمی لبنان و عراق هم همین طور.

این مقام وزارت خارجه آمریکا همچنین درباره عملیات منجر به کشته شدن قاسم سلیمانی گفت: قاسم سلیمانی مرگبارترین تروریست جهان بود و باید در مورد آن قاطعانه عمل می کردیم. اگر ما اقدام نمی‌کردیم امروز از من سوال می کردید که چرا اقدام لازم را انجام ندادید.

او یادآوری کرد: قاسم سلیمانی به اسد در کشتار صدها هزار تن از مردم سوریه کمک کرد. سپاه و نیروی قدس مسئول مرگ هزاران ایرانی هم هستند از جمله ۱۵۰۰ ایرانی بیگناه که در اعتراضات آبان ماه کشته شدند.

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران تاکید کرد: ما به ایستادن در کنار مردم ایران ادامه می دهیم اما اگر رژیم ایران حمله کند واکنش قاطعانه نشان خواهیم داد.

ساعاتی قبل دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هشدار داده بود اگر ایران کاری کند که نمی‌بایست بکند،‌ با پیامدهای بسیار شدیدی رو‌به‌رو خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG