لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۶

پرزیدنت ترامپ: اگر ایران اقدامی کند، با پیامدهای بسیار شدیدی روبرو خواهد شد


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه گفت اگر ایران کاری کند که نمی‌بایست بکند،‌ با پیامدهای بسیار شدیدی رو‌به‌رو خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا که با نخست وزیر یونان در کاخ سفید دیدار کرد به خبرنگاران با اشاره به دستور برای کشتن قاسم سلیمانی گفت: «پرزیدنت اوباما ممنوعیت مسافرتی قاسم سلیمانی را وضع کرده بود... کاری که ما کردیم تلافی بود. نخست آنها حمله کردند. او برای مدت ۱۸ یا ۲۰ سال یک هیولا بود. دو کشته، تعدادی به شدت زخمی شدند. و قبل از آن هم حملات دیگری انجام شده بود.

پرزیدنت ترامپ افزود که آمریکا برای هرگونه اقدام ایران و نیز برای حمله متقابل در واکنش به حمله احتمالی ایران کاملا آماده است.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر تاکید کرد که اقدام آمریکا در واکنش به حمله مرگبار ایران بود و گفت که سلیمانی در حال برنامه‌ریزی برای حملات بسیار گسترده بود.

در این جلسه مایک پمپئو، ‌وزیر خارجه ایالات متحده، ‌نیز با تاکید بر وجود اطلاعات موثق مبنی بر دسیسه‌چینی توسط قاسم سلیمانی برای تهدید کردن جان آمریکایی‌ها، تصمیم پرزیدنت ترامپ را تصمیمی قاطع و درست در حفظ جان آمریکایی‌ها و نیز مسلمانان عراقی خواند و عملیات نظامی وزارت دفاع را «عالی» توصیف کرد.

رئیس جمهوری آمریکا درباره واکنش آمریکا به حمله احتمالی ایران گفت: «همانطور که گفتم آنها مردم ما را می‌کشند، آنها را منفجر می‌کنند، و بعد ما باید مراقب اماکن فرهنگی‌شان باشیم! ولی من مایلم تابع قانون باشم و از آن تبعیت کنم.»

پیشتر اشاره پرزیدنت ترامپ درباره حمله به اماکن فرهنگی ایران با واکنش هایی روبرو شده بود.

روز سه شنبه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره اشاره پرزیدنت ترامپ به اماکن فرهنگی گفته بود که آمریکا برای تاریخ ایران و نمادهایی مثل پرسپولیس، میدان نقش جهان و آرامگاه کوروش احترام زیادی قائل است... رژیم فاسد خامنه‌ای باید به ندای مردم ایران گوش کند. آنها می‌خواهند فرهنگ و کشورشان را پس بگیرند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG