لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| تورم خراسان رضوی به مرز ۴٠ درصد رسید

تورم خراسان رضوی به مرز ۴٠ درصد رسید

رضا جمشیدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی گفت: نرخ تورم نقطه به نقطه کل خانوار خراسان رضوی در نقاط شهری استان ٣٧.٨ و روستایی ۴۵.٧ درصد است که در نقاط شهری نسبت به ماه قبل ٢.١ و در نقاط روستایی ٣.۶ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: تورم نقطه به نقطه کل خانوار در دی‌ماه امسال این استان در گروه خوراک‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات ۶٢.١، پوشاک و کفش ۴٧.٧، مسکن ١٧.٢، گروه بهداشت و درمان ٢۶.٨ بوده که این ارقام برای کشور به ترتیب ۵٧.٨ ، ۴٧.٣ ، ٢۴.٢، ٢٣.٢ است.

منبع: شهرآرا

رشد اجاره‌بها در مناطق شهری تهران

بانک مرکزی ایران
بانک مرکزی ایران

بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن در دی ماه امسال را منتشر کرده است که طبق آمارهای ارائه‌شده در آن شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۹.۹ و ۱۷.۱ درصد رشد داشته است.

علاوه بر این آمار تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۷ نشان می دهد، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی در مقایسه با مدت مشابه سال پیش، ۳۰.۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

منبع: ایلنا

آمار گرانی اقلام خوراکی نسبت به دی ماه سال گذشته

بررسی قیمت اقلام خوراکی در دی ماه سال جاری نشان می دهد، قیمت هر کیلوگرم برنج ایرانی درجه یک در دی ماه نسبت به دی ماه سال گذشته ۱۹.۸ درصد افزایش و نسبت به آذرماه سال جاری نیز، رشد ۱.۱ درصدی یافته است.

هر کیلوگرم گوشت گوسفندی نیز در دی ماه امسال نسبت به دی ماه سال گذشته، رشد ۷۱.۶ درصدی را تجربه کرده است و نسبت به آذرماه سال جاری افزایش ۹.۱ درصدی داشته است. قیمت هر کیلوگرم گوشت گاو یا گوساله نیز نسبت به دی ماه سال گذشته افزایش ۷۰.۲ درصدی داشته است.

قیمت هر کیلوگرم مرغ ماشینی با رشد ۱۵.۶ درصدی در دی ماه روبرو بوده که نسبت به دی ماه سال گذشته رشد ۷۹.۹ درصدی داشته است. هر کیلوگرم تخم مرغ ماشینی نیز نسبت به دی ماه سال گذشته رشد ۳۱.۱ درصدی داشته است.

نرخ هر لیتر شیر، ماست، پنیر ایرانی، کره، روغن مایع پاستوریزه نیز نسبت به دی ماه سال گذشته به ترتیب رشد ۶۳.۱، ۵۶.۱، ۴۷.۳، ۳۶.۲ و ۴۳.۲ درصدی داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

عدم پیشرفت احداث بیمارستان شهرستان اسلامشهر با گذشت ۱۰ سال

محمدرضا سلمانی رئیس شبكه بهداشت و درمان اسلامشهر گفت: در شهرستان اسلامشهر به ازای هر ۱۰۰۰ نفر ۰.۴ تخت بیمارستانی وجود دارد و این تعداد پاسخ گوی بیماران در این شهرستان نیست.

وی گفت: پروژه احداث بیمارستان ۴۴۰ تختخوابی شهرستان اسلامشهر از سال ۸۷ آغاز شد و پس از گذشت ۱۰ سال تا به امروز تنها ۵۱ درصد پیشرفت فیزیكی داشته است و هر روز كه تكمیل و بهره برداری از این بیمارستان به تاخیر می افتد با مشكل نوسان قیمت‌ها در زمینه تجهیزات روبه رو می‌شویم.

منبع: کیهان

خشونت خانگی در ایران حدود ۲۳ درصد است

احمد نوربالا روانپزشک گفت: خشونت خانگی حدود ۲۳ درصد است و حدود ۲۱ درصد تهرانی‌ها تجربه رفتار خشونت آمیز در خانه را داشته‌اند. از نظر خشونت رتبه ایران در حوزه بار بیماری‌ها سیزدهم است و وضعیت مناسبی از نظر متوسط دنیا ندارد.

وی گفت: زنان تنها ۲۲ درصد اقدامات پرخاشگرانه و خشونت آمیز را در خانواده خود انجام می‌دهند و به‌طور کلی خشونت خانگی در حدود ۲۳ درصد است که استان‌‌های لرستان ایلام و کرمانشاه بیشترین و استان قم کمترین میزان خانگی را به ثبت رسانده‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

XS
SM
MD
LG