لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۸

اعتراض چین به تحریم‌های آمریکا به خاطر همکاری با کره شمالی


ساختمان وزارت خزانه داری آمریکا که این تحریم های جدید را اعلام کرد.
ساختمان وزارت خزانه داری آمریکا که این تحریم های جدید را اعلام کرد.

وزارت امور خارجه چین می گوید اعمال تحریم های جدید به همکاری های پکن و واشنگتن علیه توسعه برنامه های هسته ای و موشکی کره شمالی کمک نمی کند.

دولت پرزیدنت ترامپ برای اعمال فشار بر روی کره شمالی به منظور توقف روند ساخت بمب اتمی آن کشور تحریمهای جدیدی را علیه روسیه و چین وضع کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک کنفرانس خبری تاکید کرد ایالات متحده برای حل بحران کره شمالی از طریق خویشتنداری و گفتگو باید اشتباهاتش را جبران کند.

تحریمهای جدید ۶ فرد و ده سازمان مرتبط با برنامه های موشکی پیونگ یانگ را هدف گرفته اند. کشمکشها بین آمریکا و کره شمالی پس از آزمایشهای موشکی کره شمالی افزایش یافته اند.

ایالات متحده بارها به آزمایش موشکی کره شمالی در هفته های اخیر اعتراض کرده و به تازگی سازمان ملل قطعنامه جدیدی علیه این آزمایش های کره شمالی تصویب کرد.

استیون منوشن، وزیر خزانه داری آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «کمک افراد و سازمانها در چین، روسیه و سایر نقاط به کره شمالی برای کسب درآمد و خرج آن در تولید سلاح کشتار جمعی و بی ثبات کردن منطقه غیر قابل قبول است.»

در ماه ژوئن سال جاری میلادی هم دولت دونالد ترامپ یک بانک چینی، یک شرکت چینی و دو تن از اتباع این کشور را به دلیل تامین مالی برنامه موشکی کره شمالی مورد تحریم قرار داده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG