لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۰

وزیر خزانه‌داری ترامپ هم از سنا رای اعتماد گرفت


سنای آمریکا اعتبارنامه استیو منوشین گزینه پیشنهادی دونالد ترامپ برای وزارت خزانه داری را تایید کرد.

آقای منوشین توانست ۵۳ رای موافق در مقابل ۴۷ رای مخالف از سنا کسب کند.

در جلسات بررسی صلاحیت آقای منوشین سناتورهای دموکرات، بارها دوره کار او را به عنوان سرپرست یک بانک در ایالت کالیفرنیا مطرح کردند که در جریان بحران مالی سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ میلادی واحدهای مسکونی هزاران نفر را که استطاعت مالی پرداخت قسط خانه را نداشتند، ضبط کرد.

استیو ترنر منوشین، در سال ۱۹۶۲ در خانواده ای یهودی متولد شد. او توانست طی هفده سال کار به عنوان بانکدار در گلدمن ساکس به ثروت بیش از ۴۰ میلیون دلاری دست یابد.

وی علاوه بر کار در این بانک، صندوق تامین دیون کپیتال را در سال ۲۰۰۴ تشکیل داد که در یکی دو پروژه دونالد ترامپ سرمایه گذاری کرده بود.

منوشین همچنین بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری، رت-پک است که سری فیلمهایی مانند مردان –ایکس، آواتار، مد مکس، و آمریکن اسنایپر (تک تیرانداز آمریکایی) را تولید کرد.

وی در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌بی‌سی گفت اولویت اول دولت ترامپ «کاهش مالیات‌ها خواهد بود.» او گفت دولت آینده می خواهد مالیات شرکت ها را کاهش دهد که به گفته او موجب رشد اقتصادی خواهد شد.

منوشین همچنین پس از اعلام خبر انتخابش از سوی ترامپ برای اداره وزارت خزانه داری بر احیای اقتصاد و رسیدن به رشد سه تا چهار درصدی اقتصاد آمریکا تاکید کرد.

او گفت: «ما بر این باوریم که این میزان رشد برای اقتصاد ما قابل تحمل است. البته ما به عنوان دیگر اولویت، روی بهبود وضعیت کارگران کشور، متمرکز خواهیم بود.»

آقای منوشین از همان آغاز انتخابات مقدماتی از هواداران آقای ترامپ بود. و پس از اینکه آقای ترامپ پیروز انتخابات مقدماتی درون حزبی شد، به عنوان مسوول امور مالی کارزار انتخاباتی آقای ترامپ به او پیوست.

با رای اعتماد از کنگره، اکنون منوشین سومین فرد از کارمندان گلدمن ساکس است که به عنوان وزیر خزانه داری منصوب می شود. پیشتر در دولت‌های بیل کلینتون و جرج بوش پسر، افرادی از این شرکت در سمت وزارت خزانه داری منصوب شده بودند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG