لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۴

اعلام جرم علیه مولاوردی؛ اعدام همه مردان یک روستا تکذیب شد


شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده
شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده

دادستانی استان سیستان و بلوچستان علیه شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده به اتهام "نشر اکاذیب و افترا" اعلام جرم کرده است.

خانم مولاوردی روز چهارم اسفندماه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری مهر از اعدام تمامی مردان یک روستا در استان سیستان و بلوچستان به اتهام قاچاق مواد مخدر خبر داده بود.

این اظهارات که در رسانه های بین المللی نیز بازتاب یافت با انتقاد نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس روبرو شد.

محمدعلی حمیدیان٬ معاون رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان با تکذیب اظهارات خانم مولاوردی گفته است که او با فرافکنی٬ ناتوانی نهادهای اجرایی در رفع معضلات استان را به قوه قضاییه نسبت داده است.

معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده در آن مصاحبه گفته بود: "موارد بسیاری سراغ داریم که مرد خانواده به دلیل مواد مخدر یا هر جرم دیگری به زندان افتاده و قانون اموال وی را مصادر کرده است در حالی که یک آپارتمان کوچک تنها سرپناه همسر و فرزندان وی است. قانون در مقابل زن و سه فرزندی که تنها سرپناه آن‌ها مصادره می‌شود چه مسئولیتی دارد؟ دستگاه‌های اجرایی ما چه وظایفی دارند؟"

او همچنین عنوان کرده بود که "ما روستایی را در سیستان و بلوچستان داریم که تمامی مردان آن روستا اعدام شده‌اند. بازماندگان آن‌ها امروز قاچاقچی بالقوه هستند هم از این نظر که بخواهند انتقام پدران خود را بگیرند هم برای تامین منابع مالی خانواده‌ها، اما هیچ حمایتی از این افراد نمی‌شود."

استان پهناور سیستان و بلوچستان جزو محروم‌ترین و فقیرترین مناطق ایران است که در مسیر ترانزیت قاچاق و مواد مخدر قرار دارد و حساسیت‌های قومی، باعث ایجاد مشکلات امنیتی بسیاری شده است.

XS
SM
MD
LG