لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۷

"خانه دختر" توسط وزارت ارشاد توقیف شد


بخشی از پوستر فیلم سینمایی "خانه دختر"
بخشی از پوستر فیلم سینمایی "خانه دختر"

رسانه های ایران از توقف دوباره فیلم سینمایی "خانه دختر" خبر دادند.

به گزارش ایرنا علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دلیل توقیف دوباره را اعمال نکردن اصلاحات فیلم توسط سازندگان اعلام کرد.

تهیه کننده این فیلم در واکنش به سخنان وزیر ارشاداسلامی به ایرنا گفت، ما بعد از جشنواره سال گذشته در چهار مرحله اصلاحات موردنظر را انجام دادیم که متاسفانه مورد قبول واقع نشد.

"خانه دختر" داستان دو دختر دانشجو را روایت می‌کند که به دنبال کشف راز مرگ هم دانشگاهی خود، درست در روز پیش از مراسم عروسی‌اش هستند.

رسانه‌های محافظه کار در ایران از جمله "جوان آنلاین" وابسته به سپاه پاسداران، این فیلم را "حمله به بنیادهای خانواده" دانسته اند. به نوشته این سایت ها، مساله تجاوز پدر به دخترش، نمونه ای از حمله به بنیان خانواده است.

در دو سال اخیر با این که با روی کار آمدن دولت حسن روحانی، وضعیت سانسور فیلم در مقایسه با دولت قبل بهبود داشته، اما برخی مسایل اجتماعی همچنان در سینما "خط قرمز" عنوان شده اند.

"عصبانی نیستم" فیلم رضا درمیشیان دو سال پیش نیز سرنوشت مشابه ای داشت. این فیلم، داستان نوید، دانشجوی ستاره دار و اخراجی بود که برای فراهم آوردن حداقل شرایط زندگی، در رویارویی با بی اخلاقی‌های جامعه با خود تمرین می‌کند تا "عصبانی" نباشد و در تلاش است تا دختر مورد علاقه اش "ستاره" را از دست ندهد...

این فیلم در نهایت اکران عمومی نشد.

XS
SM
MD
LG