لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۰

برکناری معاون امنیتی استانداری تهران در پی حمله به سفارت عربستان


آقای براتلو (نفر وسط) پیشتر رئیس ستاد انتخابات در استانداری تهران بود.
آقای براتلو (نفر وسط) پیشتر رئیس ستاد انتخابات در استانداری تهران بود.

خبرگزاری ایسنا گزارش داده که وزیر کشور ایران در پی حمله به سفارت عربستان در تهران، صفرعلی براتلو معاون امنیتی استاندار تهران را برکنار کرده است.

صبح جمعه، ۱۸ دی خبر برکناری وی اعلام شد اما خبرگزاری ایسنا می‌گوید این برکناری بخاطر مسایل مربوط به حمله به سفارت عربستان در تهران بوده است.

برکناری این مقام ارشد استانداری تهران از سوی برخی رسانه‌های داخل ایران نشانه‌ای مبنی بر جدیت دولت در برخورد با عوامل حمله به اماکن دیپلماتیک عربستان در ایران تفسیر شده است.

آقای براتلو در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، خبر برکناری خود را تایید کرد و گفت این برکناری با نظر وزیر کشور بوده است. محسن نسج همدانی مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران، به عنوان سرپرست فعلا جایگزین براتلو شده است.

از سوی دیگر با درپیشبودن انتخابات مجلس شورای اسلامی ومجلس خبرگان، انتخاب جانشین آقای براتلو اهمیت مضاعفی پیدا خواهد کرد.

صفرعلی براتلو از مدیران دولت محمود احمدی‌نژاد بود که از فرمانداری شهر ری به ریاست ستاد انتخابات استان و معاونت امنیتی انتظامی استانداری تهران رسید و عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت روحانی او را در این سمت ابقا کرد.

حسین طلا، فرماندار تهران در دولت احمدی‌نژاد و نماینده فعلی تهران در مجلس به این برکناری اعتراض کرده است. او به خبرگزاری فارس گفته که " براتلو بهترین گزینه برای اداره و مدیریت جو امنیتی پایتخت است و با توجه به سابقه مثبت معاون امنیتی استانداری تهران عزل وی در تضاد با آرامش پایتخت در ایام انتخابات استنباط می‌شود."

XS
SM
MD
LG