لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۴۶

آمریکا جایزه یافتن مامور بازنشسته اف.بی.آی را پنج برابر کرد


رابرت لوینسون کارمند بازنشسته اف.بی.آی، هجدهم اسفند ۱۳۸۵، در جزیره کیش، در جنوب ایران ناپدید شد
رابرت لوینسون کارمند بازنشسته اف.بی.آی، هجدهم اسفند ۱۳۸۵، در جزیره کیش، در جنوب ایران ناپدید شد

پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) جایزه مربوط به دریافت هرگونه اطلاعات که منجر به رهایی و بازگشت رابرت لوینسون شود را از یک میلیون، به پنج میلیون دلار افزایش داد.

رابرت لوینسون، کارمند بازنشسته اف.بی.آی، هجدهم اسفند ماه ۱۳۸۵ در جزیره کیش در جنوب ایران ناپدید شد. آقای لوینسون، فردا ۶۷ ساله می‌شود. پسر او در مصاحبه با بخش فارسی صدای آمریکا گفت نیمی از مدت اسارت پدرش در بی‌خبری مطلق گذشته است.

او در ادامه افزود گفت «در چهار سال اخیر، هیچ خبر یا پیامی از پدرم دریافت نکرده‌ایم. به دلیل تماس‌های ایران و آمریکا در مورد پرونده اتمی تهران، امیدواریم دو طرف بتوانند با تماس با افراد دخیل در این مورد، راه حلی برای این موضوع و بازگرداندن پدرم به خانه و خانواده‌اش پیدا کنند.»

فرزند آقای لوینسون همچنین گفت «کابوسی که در این هشت سال گذرانده‌ایم، به ویژه سکوت مطلق در سال‌های اخیر، واقعا غیرقابل تحمل است. اما خوشحالم که اف.بی.آی جایزه‌اش را از یک میلیون به پنج میلیون افزایش داده اشت؛ چون این نمایانگر اهمیتی است که دولت آمریکا برای رهایی پدرم قائل است.»

رابرت لوینسون آخرین بار در یک نوار ویدئویی که در سال ۲۰۱۰ میلادی (۱۳۸۹ خورشیدی) به دست خانواده‌اش رسید، دیده شد و در آن درخواست کمک کرد و گفت که بیمار است.

ایران بازداشت رابرت لوینسون را تکذیب کرده و تاکید کرده است که نمی‌داند او کجا است. خانواده آقای لوینسون اعلام کرده‌اند که او پس از بازنشستگی با عنوان کارآگاه خصوصی کار می‌کرد.

XS
SM
MD
LG