لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۵

آمریکا از ایران خواست به یافتن لوینسون کمک کند


جان کری، وزیر امورخارجه آمریکا روز یکشنبه از ایران خواست به یافتن رابرت لوینسون، مامور باز نشسته پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی، که عمدتا گمان می رود در بازداشت سرویس اطلاعاتی ایران باشد، کمک کند.

یکشنبه هفتمین سال ناپدید شدن رابرت لوینسون بود.

به نوشته نشریه هیل، آقای کری در بیانیه ای گفت «احتراما از دولت ایران می خواهیم با ما در تحقیقات مربوط به ناپدید شدن او همکاری کند تا بتوانیم بازگشت سالم او را تضمین کنیم.»
رابرت لوینسون آخرین بار هفت سال پیش در جزیره کیش دیده شد. ابتدا گفته می شد او برای تحقیق در مورد سیگارهای قاچاق به ایران به جزیره کیش رفته بود. اما بعدا گزارش هایی در آمریکا منتشر شد که می گفتند رابرت لوینسون در یک ماموریت یک گروه در سازمان سیا به سر می برد. دولت آمریکا این مورد را تایید نکرده است.

رابرت لوینسون روز دوشنبه ۶۶ ساله می شود. خانواده رابرت لوینسون در بیانیه ای به مناسبت هفتمین سالگرد ناپدید شدن وی نسبت به وضعیت سلامتی او ابراز نگرانی کرده اند و خواستار آن شده اند که بازداشت کنندگان رابرت لوینسون بگذارند او به خانواده اش بپیوندد.

آنان از دولت ایران خواسته اند بر اساس اصول انسانی به حل مسئله رابرت لوینسون و بازگشت سالم او کمک کند و از دولت آمریکا خواسته اند وظیفه خود را برای بازگرداندن او به رسمیت بشناسد.

دولت ایران می گوید اطلاعی از وضعیت رابرت لوینسون ندارد.
XS
SM
MD
LG