لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۰

پوروشنکو: جدایی‌طلبان با تصرف دبالتسفه آتش بس را نقض کردند


Bayi koala, Shayne (9 bulan) yang mengalami trauma setelah kehilangan induknya yang tewas, memeluk boneka koala di rumah sakit khusus binatang di Australia.
Bayi koala, Shayne (9 bulan) yang mengalami trauma setelah kehilangan induknya yang tewas, memeluk boneka koala di rumah sakit khusus binatang di Australia.

پترو پوروشنکو رئیس جمهوری اوکراین می گوید تصرف شهر استراتژیک دبالتسفه در شرق این کشور توسط شورشیان طرفدار روسیه، نقض آتش بسی است که با میانجیگری رهبران اروپایی میسر شده است.

بنا بر اعلام دفتر ریاست جمهوری اوکراین، آقای پوروشنکو این سخنان را روز پنجشنبه در گفتگوی تلفنی با رهبران آلمان، فراسنه و روسیه اظهار داشت و خواستار تضمینی در مقابل نقض احتمالی دیگری در پیمان آتش بس شد.

کیف روز چهارشنبه به هزاران سرباز اوکراینی دستور داد شهر دبالتسفه را که مرکز خطوط راه آهن و بین لوهانسک و دونتسک واقع است، ترک کنند. این دو شهر در کنترل شورشیان جدایی طلب طرفدار روسیه است.

یک روز پس از خروج نیروهای دولتی اوکراین از شهر محاصره شده دبالتسفه، روز پنجشنبه نیروهای شورشی، که بسیاری از آنها قزاق هستند، به خیابان های این شهر ریختند، و از اینکه این شهر مهم استراتژیکی به کنترل آنها در آمده است ابراز خرسندی کردند.

نیکلای کوزیتسین، رهبر قزاق های روسیه و یکی از جدایی خواهان ارشد شرق اوکراین، با خودرویی که از نیروهای اوکراین به غنیمت گرفته بود در خیابانهای شهر به گردش در آمد.

سخنگوی ارتش اوکراین گفت بیش از ۹۰ درصد از نیروهای اوکراین از شهر دبالتسفه، خارج شده اند.

اما در همان حال برخورد یک خودرو حامل قزاق ها با یک مین زمینی و کشته شدن یک سرباز، یاد آور خطراتی بود که در این منطقه جنگ زده وجود دارد.

XS
SM
MD
LG