لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۲

تاثیر لغو تحریم‌های کوبا بر اقتصاد کشاورزان آمریکا


بر اساس نظرسنجی اخیر مؤسسه پیو ، حدود ۶۰ درصد آمریکاییان از تصمیم باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور برای پایان دادن به تحریم اقتصادی کوبا حمایت می کنند. این تحریم، نیم قرن پیش به هنگام ریاست جمهوری جان کندی برقرار شد.

به گزارش کاین فاراباق از صدای آمریکا، کشاورزان آمریکایی از گروه هایی هستند که بیش از دیگران از لغو تحریم اقتصادی کوبا استقبال کرده اند.

او می گوید با آن که هنوز چند ماه به زمان کاشت سویا مانده، اما یکی از کشاورزان آمریکایی اهل ایلینوی می گوید، هاوانا ۸۰ درصد مواد غذایی خود را وارد می کند و برداشتن تحریم ها می تواند سود او را تا ۱۵ درصد افزایش دهد،که پدرش چنین چیزی را به خواب هم نمی دید.

به گفته توماس مارتن «در تمام مدتی که پدرم و عموهایم کشاورزی می کردند، آمریکا کوبا را تحریم کرده بود، و ۵۴ سال است که آن بازار به روی ما که در آمریکا هستیم باز نبوده است.»

مارتن و گروه دیگری از کشاورزان، حتی پیش از آن که رئیس جمهوری آمریکا لغو تحریم های کوبا را اعلام کند، محصولات خود را به کوبا صادر می کردند. اما برای این کار نمی توانستند اعتبار اسنادی باز کنند و صادرات تنها در برابر پول نقد انجام می شد،

مارک آلبرستون از اتحادیه سویا در ایلینوی می گوید، این کار طبعا میزان وسرعت صادرات را کاهش می دهد.

مارتن یکی از ۷۵ کشاورزی است که ماه آینده از جانب اتحادیه توسعه تجارت با کوبا، به هاوانا اعزام خواهد شد.

توماس مارتن می گوید «مسلما مسائل زیادی در زمینه حقوق بشر وجود دارد که باید حل و فصل شود. من به عنوان یک کشاورز و یک کاتولیک شاهد بسته شدن تعداد زیادی کلیسا در کوبا بوده ام، که قطعا مایه نگرانی من است. کارنامه کوبا در زمینه حقوق بشر هم مایه نگرانی ست. ولی خوب، ۵۴ سال است که تحریم برقرار بوده و کاری برای اندک بهبودی در وضعیت حقوق بشر در کوبا نکرده است.»

مارتن امیدوار است بتواند میزان بیشتری از محصول سویا و ذرت سال آینده اش را به کوبا صادر کند.

XS
SM
MD
LG