لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۰

ابراز همدردی با قربانیان مسلمان حادثه کارولینای شمالی


ابراز همدردی با قربانیان مسلمان حادثه کارولینای شمالی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

هزاران نفر در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، روز پنجشنبه در مراسم تشییع جنازه و نماز برای سه قربانی حادثه دلخراش شهر «چپل هیل» گرد آمدند.

کریگ استفن هیکز۴۶ ساله، همسایه این خانواده، پس ازکشتن سه جوان خود را تسلیم پلیس کرد.

جسد ضیا برکت، همسرش یوسر محمد ابوصالح و خواهرزنش رزان، در حالی که از ناحیه سر تیر خورده بودند در خانه شان در کارولینای شمالی پیدا شد. پیکرهای این سه جوان در گورستان مسلمانان به خاک سپرده شدند.

در حالی که پلیس «چپل هیل» علت این کشتار را اختلاف‌های قدیمی بر سر پارکینگ دانسته و احتمال تنفر مذهبی را رد کرده بود، پلیس فدرال آمریکا اعلام کرده است که تحقیقات درباره قتل این سه جوان آمریکایی عرب تبار مسلمان را آغاز می‌کند.

پیشتر پدر یکی از کشته شدگان از پلیس فدرال خواسته بود به این ماجرا رسیدگی کند. او گفته بود آن طور که گلوله در سر سه قربانی شلیک شده است، نشان می‌دهد این کشتار فراتر از اختلاف بر سر پارکینگ بوده است.

پنجشنبه شب در پایتخت آمریکا نیز ده‌ها نفر برای ادای احترام به کشته شدگان و هم‌دردی با خانواده آنها، در یکی از میدان‌های اصلی واشنگتن تجمع کردند.

بسیاری از شرکت کنندگان در این تجمع، این جوانان را قربانی تنفر مذهبی ‌دانستند و بعضی از آنها – که مسلمان هم نبودند – بر این عقیده‌اند که این چهره آمریکا نیست که نمایش داده می‌شود.

قتل سه جوان دانشجوی مسلمان عرب تبار اکنون به بحث‌های گسترده بر سر تنفر مذهبی و دامنه‌های آن، دامن زده است؛ امری که کشتار نشریه فرانسوی شارلی ابدو را درپی آورد.

XS
SM
MD
LG